Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fitymaszűkület? Az én hibám,...

Fitymaszűkület? Az én hibám, hogy eddig nem huzigattam neki? Van itt olyan anyuka akinek ugyanez a problémája?

Figyelt kérdés
6 hónapos kisfiamnak fitymaszűkülete van. Esténként húzigatom neki, de annyira félek, hogy így marad.
2009. júl. 1. 22:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hú a tépéssel vigyázni kell!Ha béna az orvos a veszettül elronthatja!A páromnak is tépni kellet(persze kiskorában)aztán beleszakította az okos dr. néni,majd megijedt és egy részén úgy maradt!:S

Inkább te húzogasd óvatosan,mint,hogy kifogj egy szerencsétlen orvost!

2009. júl. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én is ezen aggódom, mert a dokink is ugyan ezzel riogat és állandóan cibálná szegény kisfiamnak. Megkérdeztem mélben egy gyermek urulógust,(gyermekkórházban) aki az alábbiakat válaszolta nekem:



Kedves Anyuka,


A fitymaszűkület előfordul újszülöttekben és csecsemőkben is. Ha azonban a gyermek jól vizel, akkor most különösebb jelentősége a fitymaszűkületnek nincs. Húzogatni a fitymát nem kell, csak tisztán tartani. Sokszor a szűkület 1-2 év alatt spontán megszűnik.


A fityma leválasztását (ha a fityma le van tapadva a makkhoz) mi 2 éves kor után, lehetőség szerint a szobatisztaság elérése után végezzük. Ez nem fájdalmas, ha előtte helyi érzéstelenítő krémet alkalmazunk.

2009. júl. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
ja, 7hós a Manóm.
2009. júl. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!