Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezeljem 13 hónapos...

Hogyan kezeljem 13 hónapos gyermekem fogkövét?

Figyelt kérdés

Nagyon aggaszt, hogy 13 hónapos kislányom első fogai fogkövesek (felül belül már barnák, de már mind a 8 fogán kívül is látok barna pöttyöket).

A gyerekorvos szerint előfordul és napi 3x fogmosással esetleg halványulhat, de majd ha kihullanak, akkor kell a maradandókra igazán figyelni.

Édességet, gyümölcsleveket szinte egyáltalán nem eszik a lányom (inkább friss gyümölcsöt). Néha kekszet, gyümölcsös joghurtot igen, de még túrórudit vagy kakót sem szoktam neki adni.

Mit tegyek mégis, hogy legalább javuljon a helyzet? Tudtok esetleg jó gyermekfogorvost Dél-Budán?


2009. júl. 1. 15:11
 1/2 anonim ***** válasza:
66%

és ki mondta hogy ez fogkő? Az én kislányom most 5 éves, pici baba korában amikor még csak két foga volt, már elkezdett barnulni. Sosem volt cumisüvege, nem kapott teát és cukros italokat.

1 évesen mentünk fogorvoshoz, ott tudtuk meg hogy a fogai épek csak a nyálában lévő baktériumtörzs színezi el a fogát, ami ártani nem árt csak esztétikailag nem szép.

2 és fél évesen políroztattuk le először.

Szép fehérek lettek, de hamar visszabarnult. Azóta már vagy 5 x polírozták, de egy idő után mindig visszatér.


A lényeg hogy mi gyakran mosunk fogat és csak elektromos fogkefét használunk elmex fogkrémmel. Ha gyakran és alaposan mossuk a fogát kicsit nehezebben színeződik el, de ha már rárakódik csak a polírral tudjuk leszedetni.


Én is remélem hogy a maradó fogai nem lesznek ilyenek.

Vidd fogorvoshoz és kiderül nektek is ez e a probléma

2009. júl. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A gyerekorvos mondta, hogy tulajdonképpen fogkő, csak ilyen kicsiknél még nem így hívják. Ő is mondta, hogy okozhatja egy baktérium.

Csak szeretnék valamit tenni ellene...

2009. júl. 1. 15:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!