Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is keveset eszik egy...

Másnak is keveset eszik egy éves gyereke? Mégis mennyit kb?

Figyelt kérdés
Az enyém amióta szilárdat vagy darabosat eszik nem tudom mennyi lenne kb az adagja , meg előbb is el telik, így kevesebbet eszik!Fogyott 20dkg, de a születési súlyát már rég meg3x-ta.Most ez olyan nagy gond?Jelenleg 9310g és 77cm.A doki el akarja küldeni fül-orr gégészhez és vízelet vizsgálatot is kér, de hát ezért?Hozzáteszem, már 1x voltunk akkor is alaptalanul, csak hogy a doki megnyugodjon fülészeten és azóta a lányom, ha meglát egy fehérköppenyest ordít és nem tud megnyugodni.Mit tegyek, váltsak gyerekorvost vagy hadjam, hogy minden ok nélkül kínozza szegénykémet?
2009. júl. 1. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Mért pont füll-orr gégére?

Na, tegnap éjjel én is bepánikoltam. Felsír és fel kellett vegyem és olyan vékonynak éreztemmmmmmmmm, hogy azonnal indultam volna, ha van rendelés.

Az enyém is kevesett eszik. Talán egy kicsivel többet mint a fele. Először fogyott egy kilót, de aztán feljött pár deka. Most 1,1 kg. De volt már 11 is. Sztem a meleg+ a sok mozgás miatt lehet ez, meg, hogy most nem is híznak, hanem inkább nyúlnak. + mi elhagytuk az ödítőzést, most úgykap, hogy egy ujjnyi gyümilé+2 dl víz...régebben majdhogynem fordítva volt

2009. júl. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, mondtam is a dokinak, hogy melegben mi sem eszünk annyit. Meg persze mászik meg megy is, le is mozogja. Mi a hippes granulátumos teát isszuk, de kezdetektől szinte, ugyhogy bizti nem attól van!Titeket a fogyás miatt nem küldött sehova a doki?
2009. júl. 1. 12:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem mindig nagyon rosszul evett. Most ebben a melegben kb. a 180 gr-os babakaja felét eszi meg. Inkább gyümölcs kell neki. Meg megiszik napi 2 cumisüveg ásványvizet. Szilárdból meg még kevesebbet. Pl. imádja a rakott krumplit. Hát, megeszik 3 karika krumplit, 2 karika tojást, meg kb 5 karika virslit belőle. És nem kell neki más.

Szoptatod még? Az is laktató a közhiedelemmel ellentétben.

Én már többször kérdeztem az orvost, védőnőt is, de azt mondták, hogy

1. 11,2 kg a gyerek, mit akarok hova hízzon?

2. Állandóan mozog, azért nem hízik.

3. Jön a foga, meleg van, azért sincs étvágya.

4. A gyerek tudja, hogy mennyit kíván, ők még nem az evés öröméért esznek. Bízzam rá, ne erőltessem, mert annál inkább rossz evő lesz.

20 dkg fogyás meg igazán semmi. Ez nagyban függ attól is, hogy éppen mikor méred. Evés előtt vagy után, kaki előtt vagy után. Ha egyébként vidám, és jól alszik, akkor semmi baja.

2009. júl. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A melegtől lehet, biztos. Az én fiam 10,3 kg, 1 éves volt hétfőn és 3 napja nem is ebédel pedig ő dupla adagot is belapátol ha olyanja van. Gyümiből is alig eszik, inkább vizet iszik egész nap. Na meg reggel és este mikor nincs olyan meleg akkor eszik inkább, na meg nagyon sokat is alszik. Nem kell aggódni, meg elég jó súlya van a babádnak szerintem. Azt meg nem értem miért fül-orr-gégészetre küldi. Piros a torka, furán veszi a levegőt, gennyes a füle?
2009. júl. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem,még nem küldött el, de hétfőn megyünk egészségesre és mondom majd neki, hogy milyen karcsú lett és írok, hogy mit mondott.
2009. júl. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egészséges amúgy, semmi baja, alszik is rendesen, meg szopik is még. Nagyon sokat iszik viszont 3üveg teát a 2.5dl-ből.
2009. júl. 1. 14:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!