Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak enni 7hónapos...

Mit adjak enni 7hónapos lányomnak?

Figyelt kérdés
Csak az anyatejet fogadja el,nem hajlandó semmit enni,csak szopizik!!! Vagy ez nem gond???
2009. júl. 1. 10:56
 1/5 anonim válasza:
67%
abszolút nem gond, 9 hónapos koráig simán kihúzza csak anyatejjel, de a meleg miatt gyakrabban kell szoptatni.
2009. júl. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem már igényel mást is a szervezete. Mondjuk erről megoszlanak a vélemények, én abban hiszek, hogy a kizárólagos anyatej 6 hós korig elég. Gondolom nem szeretnéd fél óránként szoptatni.

Mi is nehezen álltunk át. Próbálj új helyet teremteni az etetésnek. Etetőszékben eszik? Pihenőszékben? Ölben? Veletek együtt eszik? Vegyél neki színes, puha /gumi/ kanalat, színes tányért. Legyen a közelben játék, legyél nyugodt, ne feszülten álljatok neki, hogy már megint nem fog enni, mert megérzi és negatív érzéssel asszociál az evésre. Az első falatot te edd meg, lássa, hogy élvezed, ez jó dolog.

Gyümivel próbálkoztatok csak? HAgy a gyümit, adj neki krumplit vagy sütőtököt.

Habár szerintem azzal van a gond, hogy vlm negatív élménye van az evéssel, ezért kellene átalakítani az egész rituálét.

Nálunk akkor kezdett igazán el enni, mikor ő is az asztalhoz ült és néha kapott a tányérunikból répát, kruplis, kenyeret stb.

Néhány hete én is tettem fel itt ilyen kérdést. Nekem ez jött be. Szerintem ne hagyd, hogy had cicizzen, mert egyre nehezebben fog menni az evészet.

2009. júl. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem szoptatom fél óránként! Egy nap 4-6-szor eszik,az éjszakákat végig alussza.Gondolom ha kevés lenne neki a tejem,akkor sírna,nem aludna.stb...

És rendesen hízik is.3030g-mal született,2980g-mal hoztam haza,és már 7610g.Szerintem ez nem rossz.

2009. júl. 1. 14:11
 4/5 anonim ***** válasza:
hA ugy gndolod, hogy ez nem rossz igy és minden rendben van, akkor miért kérdezed? Én ugy látom, hogy meggyőzni nem tudott az előző válaszoló. A kicsik ált 6hósan gyümölcsöt és zöldséget esznek a tej mellett. Ha a te babád erre még nem érett, akkor csináld ugy, ahogy megszoktátok, de azt nem tudom, mikor akarod elkezdeni a későbbiekben fogyasztandó ételek megismertetését. Tudom hogy a legegyszerübb etetés napi ötször mellre tenni, de el kéne gondolkodnod, hogy ez neked könnyebb igy, vagy a pici érdekét szem előtt tartva eteted igy.
2009. júl. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az vagyok, akit lepontoztál. Valóban kár volt feltenni a kérdést, nem vesztegettem volna az időm, hogy tanácsod adjak. Meggyőzni nem lehet, vitázni meg ne itt akarj. Mindenesetre nagyon nehéz dolgod lesz, ha nem húzol bele, és akár elhiszed, akár nem, ez így van.
2009. júl. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!