Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit egyen a 7 hetes...

Mennyit egyen a 7 hetes babám, ugyanis 3 hetes kora óta alkalmanként 100ml az adagja? Sok? Kevés?

Figyelt kérdés
Nem kéne már növelnem? Honnan tudom hogy ez így rendben van? Azt mondta már a védőnő, hogy 3 hetesen sok volt a 100ml / étkezés, de mostmeg már kevés, nem? Tudom hogy minden baba más, de azért csak van valammi normatíva, amit kb lehet követni.Kb 8x eszik egy nap.
2009. jún. 30. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a babád elégedett étkezés után, jó kedvű és folyamatos a súlynövekedés üteme, akkor elég neki ez.

Megteheted azt is, hogy megnöveled egy egységnyivel az adagot (a tápszeres dobozokon meg van adva a keverési arány és a "lépésmérték"), ha a baba elfogadja, nem áll le evés közben, akkor meghagyhatod a megnövelt adagot.

A kislányom mindig meghagyta a felesleget, abból tudtam, hogy még nincs itt az ideje a nagyobb adagnak.

Az is lehet, hogy majd többet eszik egyszerre a babád, de ritkábban.

2009. jún. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
150ml X a baba súlyával a kapott értéket el kel osztani a napi étkezések számával.Így megkapod hogy egy étkezéskor hány ml kéne adni.De ez csak egy átlag minden babának más az igénye.Ha a picur jól érzi magát és a fejlődése is rendben van akkor ne aggódj.
2009. jún. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amikor az enyém 2-3 hetes volt 100-120ml-ket evett 8x. Most 4,5 hós és 60-80-100ml között eszik 7-8x egy nap. 1 órája evett éppen 40ml-t!! Bár nagyon lassan de hízik még így is. Nem tudok vele mit csinálni ha egyszer nem kell neki több.
2009. jún. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom 36 hétre 2500g/45cm-rel született. 3 hetesen átlag 500g-ot evett egy nap, 7 hetesen már 7-800-at, még mindig 8 alkalomra bontva. Tehát szerintem hogy most 100-at eszik egyszerre, az jó, ha a hízása is megfelelő ütemű.

Üdv.

2009. jún. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2009. jún. 30. 16:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!