Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos fiam mindig csak az...

2 hónapos fiam mindig csak az egyik oldalra fordította a fejét, kicsit meg is lapult, úgy marad neki, vagy még helyre lehet hozni?

Figyelt kérdés

mindig csak egy irányba nézett, mostmár erőltetem neki a másikat, napközben, ki van támasztva a feje fekvés közben is, hason nem szeret lenni, 2 perc után bőg.

a védőnő azt mondta, lehet hogy méhen belül nyomódott meg, vagy megsérült a fejbiccentő izma.


2012. máj. 30. 07:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
fektesd az oldalára,elfordulásgátló párnával. mindig cseréld az irányt az ágyban ,íg mindig másik oldalára fekszik de a pofija feléd lesz. nekem ezt tanácsolták anno.
2012. máj. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam is mindig jobbra fordította a fejét,el is deformálódott a kis feje,próbáltam én is úgy fektetni hogy visszanyomódjon,úgy is fogtam a kezemben etetés közben is hogy az kis csúcs nyomódjon,kb 1 hónap alatt rendbe jött,most nagyon szép a fejecskéje,viszont most meg elkezdett átszokni a baloldalára :-)
2012. máj. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Sókristály ***** válasza:

Szia!

Nem biztos, hogy segíteni fog, ha kitámasztod. Az ilyen jellegű izomproblémákkal Dévényes szakember foglalkozik. Érdemes lenne neki megmutatni a fiadat, néhány kezeléssel rendbe lehet hozni. A mi Dévényesünkhöz jár olyan kisgyerek, akinek már teljesen ellapult a koponyája, mire hozzá került. Az izmain tudott javítani, a fejformáján sajnos már nem.

A hasonfekvést sok baba nem szereti, viszont muszáj. A mozgásfejlődéshez elengedhetetlen a nyakizom, az pedig háton fekve igencsak gyenge marad.

2012. máj. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
mikor alszik, néha átfordítja a fejét a másik irányba, ha játszunk és beszélek hozzá, akkor is tud a "rossz" irányba nézni erőlködés nélkül nem látszik hogy fájna neki vagy ilyesmi, akkor is lehet izomprobléma?
2012. máj. 30. 08:27
 5/12 Sókristály ***** válasza:

A védőnőd szerint is az. Én nem vagyok valami nagy szaktekintély, csak két gyerekkel jártam már Dévényre, és sok problémás gyereket láttam, beszéltem az anyukájukkal, meg hát a tornász is sokat mesélt, természetesen nevek nélkül.

Szerintem érdemes lenne megmutatnod. Max. azt mondja, hogy nincs baja. De ha meg nem viszed el, csak későn, elég sokáig fog tartani, amíg rendbe lehet tenni az izmait.

A másik, hogy ennyi idősen még nem lehet szülői szemmel látni, ha esetleg más izomcsoportok is érintettek. Pedig sokkal jobb most elkezdeni az ilyet, mint megvárni, hogy csússzon esetleg a mozgásfejlődése. A hasonfekvést meg muszáj erőltetni, nappal az ébrenlét idején.

2012. máj. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. máj. 30. 08:46
 7/12 anonim ***** válasza:

én is a dévényest ajánlom. Nekem három gyerekem van, mindhárommal jártunk. Illetve a gyerekorvosunk eleve vele dolgozik, és függetlenül attól, hogy problémás-e a gyerek, vagy sem, elküld minden csecsemőt egy kontrollra ehhez a nőhöz. Az egyik gyerekemmel nem volt semmi eltérés, vele 1-2x kellett menni, a középsővel viszont sokat jártunk, mert ő nagyon kis súllyal született, nagyon gyorsan nőtt idekint, és nagyon feszes volt mindenhol az izomzata. Őt kellett lazítani sokat.

A legkisebbel járok most, ő 3.5hónapos, és neki a nyaka van szintén lemeredve. Valószínűleg valahogy még az anyaméhben elfeküdte. Ő is csak egyik oldalra nézett sokáig, illetve ha kézbe vettem, büfiztettem nagyon hátraszegte a fejét, hason fekve úgy emlete a fejét már pár hetesen, nem tudta lerakni... Eddig 4x voltunk, de már tud bólogatni, és forgatja is a fejét, nagyon szépen lazul a nyaka.

:)

2012. máj. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Sókristály ***** válasza:

Kedves 7-es!

Csak gratulálni tudok a gyerekorvosotokhoz. Nálunk pont fordítva működik a dolog. Te hiába gyanakszol, csak legyint rá. nekem az tűnt fel, hogy a 3 nagyhoz képest máshogy fejlődik a kislányom, és még engem is elhajtott. Még jó, hogy nem hagytam magam. A legkisebbnél már nem is volt kérdés, 2 hónaposan vittem.

Sokan sajnos elfogadják a doki véleményét ebben a kérdésben, pedig neki igazán nem ez a szakterülete. Így rengeteg gyerek indul hátránnyal, kap későn segítséget.

2012. máj. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
szia, én úgy tudom 4 hónapos koráig tudod formálni!
2012. máj. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
előbb a gyerekorvosnak szóljak, hogy ezt szeretném, vagy saját szakállamra felkereshetem a gyógytornászt?
2012. máj. 30. 11:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!