Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha 7 hósan...

Mit csináljak, ha 7 hósan járni akar?

Figyelt kérdés
Amióta felállt, azóa nem érdekli egyik játéka sem, állandóan feláll, pár napja lépeget az asztal mellett. Mindenféle játékot próbáltam (van egy csomó neki), próbálkoztam az ANya taníts engem könyvben leírtakkal, semmi nem érdekli. Ha ülök mellette, felkapaszkodik rajtam, ha álluk, a lábunkba csimpaszkodva áll. Nemrég a pihenőszéktől eltotyogott az asztalig. Hogy szoktassam vissza a kúszás-mászásra? Ezt nem sokáig csinálta, pedig olvastam, hogy ez sokkal jobb lenne, jobban fejlődne. De mit csinálhatnék? A szobájában nincs mibe kapaszkodjon a felálláshoz, ezért odamegy a falhoz kitámasztja magát, és kinyomja magát izomból. Ha pedig nem engedem, sír. Amúgy unatkozik, és nemcsinál semmit, ha nem tud felállni. Vagy hagyjam rá, és vegyek neki, valami benti cipőt, hogy ne nagyon deformálódjon a lába?
2009. jún. 30. 09:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Sokmindent nem tudsz tenni Vele, ha járni akar, és elég erős is hozzá, úgysem tudod megállítani. Anyukám mondta, hogy anno Én 9 hónaposan stabilan, egyedül jártam, és soha nem másztam. És semmi bajom nem lett ettől, sem a gerincemnek, sem a lábaimnak.
2009. jún. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez az ő fejlődési üteme, igy van jól. Ügyes kis baba:)
2009. jún. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak mindenhol azt lehet olvasni, hogy a kúszás mászás mindkét agyfelet "dolgoztatja" ezáltal jobban fejlődik. Ha keveset vagy egyáltalán nem, akkor később problémák lehetnek az iskolában. Én ettől félek.
2009. jún. 30. 09:24
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudsz ellene tenni, szerintem nem is kell. Az én 7,5 hósom is ezt csinálja. Most épp az ágyában, kb. 40 perce, alvás helyett.

Én még nem veszek neki cipőt, majd ha már rendesen jár. Most még a kanapé (vagy ahol áll) mellett lépeget, oldalirányban.

2009. jún. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Játsz vele sokat ugy, hogy hanyatt döntve biciklizteted, ez is segiti a bizonyos két félteke stimulációját, vagy kapd el a lábait és a csípőjénél fogva talicskázzatok egyet:) aztán had futkosson kedvére:)
2009. jún. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2009. jún. 30. 10:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Anyukám is 7 hónaposan járt már,de nem lett ebből semmi hátránya.2 diplomája is van.Ha menni akar a babád engedd neki.Ő tudja mi jó neki.
2009. jún. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem beszélj egy gyógytornásszal,ő tud ebben érdemileg segíteni.Mi is járunk,mert az én picim is járkált legszívesebben,bár ő elötte egyáltalán nem mászott.A 3. alkalom után elkezdett kúszni...A lényeg,hogy játékos formában megszeretteti vele az ilyen mozgásformákat is.Az se baj,ha a kettőt együtt csinálja,de mindenképpen kell az még neki.Pont amiatt,amit írtál.A bicikliztetés nagyon jó ötlet.Próbáld meg mindenképp rávenni ezekre a mozgásformákra is!!!
2009. jún. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!