Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel érdemes kezdeni?

Mivel érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés
Lányom 3 hónapos. lassan majd adom neki a főzit.Hogy érdemes elkezdeni,mivel? Ki,hogy csinálja és mikor kezdett hozzátáplálni?
2009. jún. 28. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:
6 hónapos volt a babám, amikor elkezdtem a hozzátáplálást, először almalével, aztán jött a reszelt alma, krumpli, sárgarépa, barack és így tovább. Eleinte mindent 5-7 napig kóstoltattam, és lassan emeltem az adagokat.
2009. jún. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
4hónaposan kezdtem a hozzátáplálást.nagyon pépesre reszelt almával(szinte híg),azt kb addig,míg meg nem evett egy fél almát(3-4nap),majd adtam hozzá egy kis krumplit,majd banánt,barackot....sokáig,kb 1-1,5hónapig csak egy fél üveggel evett meg,majd egy egésszel.ekkor jöhetett ebédre a főzelék.ebből általában univert/kecskemétit adok neki
2009. jún. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én reszelt almát adtam nekik keksszel,sárgarépát krumplival,3 hónapos koruk után ( 3 van ).A főzelékbe mindig tettem egy csipet sót,a sárgarépába pici cukrot.Azután a többi gyümölcs,és főzelékféle következett., husi kb 4-5 hónapos kortól.Először csak egy kanálkányit kaptak,és fokozatosan emeltem az adagot.3-4 nap után már nem volt gond.Tudom,hogy most ez nem divat,de én ellene vagyok a tápszernek,meg a kész ételeknek.Mindegyik gyerek egészséges,nem is allergiásak.Én maradok a régiek módszerénél.Ez évszázadokon keresztül bevált.A most divatos etetés haszna vagy hátránya majd 10-20 év mulva derül ki.

A neten olvastam,hogy egy hollandiai kongresszuson 2558.mgvizsgált gyerek adatait dolgozták fel.Megállapították,ha a tejtermékeket csak 9 hó után vezetik be,az megnöveli az ekcémaakialakulásának kockázatát,az egyéb ételeket,ha 7 hónapos kor után vezetik be,ekcéma és allergia alakulhat ki.

Szószerinti idézet a linkből : Az egyes ételek bevezetésének elhalasztását cézó ajánlások hasznossága megkérdőjelezhető.

2009. jún. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!