Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Állni tudó babák altatása?

Állni tudó babák altatása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eddig napközben úgy aludt el a babám, hogy amint fáradt, letettem, cumi, alvós plüss, puszi. Oldalra fordult, kicsit nyöszörgött, néhány perc múlva aludt. Mióta fel tud állni (és persze lelkesen gyakorolja, bárhol, bármikor), ha lefektetés utána nem tud elaludni 1-2 percen belül, megunja, és inkább feláll. Újra bemegyek, lefektetem, újra feláll.

Múlt éjjel hajnali 3-kor arra ébredtem, hogy gyermekem dumál, és ülve játszik az ágyába. Mikor bementem már pattant is a rácshoz, állásba. Mindezt hálózsákban.

Ha biztosra akarok menni, hogy elalszik, kénytelen vagyok vele lefeküdni a kanapéra, viszont erre nem akarom rászoktatni. 7,5 hós.

Javaslatok?

Köszönöm!


2009. jún. 27. 08:29
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Türelem:)

Nem fogja abbahagyni mert most ez ujdonság neki és annyira érdekes a számára hogy inkább nem alszik csak hogy állhasson.

Én a szobájában a földre dőltem le ilyenkor ő meg kiélhette magát a kiságyában, ha megunja úgyis elalszik.

Sztem ha nem sir és elvan akkor hagyd nyugodtan, úgysem tudsz vele mit csinálni,ja és a hálózsák: a lényom is abban alszik de nálunk nem volt gond nem esett el miatta.

2009. jún. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Én eggyüttalszok a 10 hós fiammal, és amióta mászik-áll /2 hónapja/ rendszerint elmászik mellőlem és állandóan forog forogna. Ha kiságyban lenne valszeg állna is. Szerintem idő míg teljesen beáll nála a dolog, de már most látom, hogy a nagyfiú el fog indúlni mert egyre nyugtalanabb és már 1-2 métert megy kapaszkodás nélkül.
2009. jún. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Na sikerült elaltatnom, persze, úgy hogy lefeküdtem mellé, és utána tettem be az ágyába. Elvan, nem sír, sőt hangosan kiabál, kacag, örül a sikerének, és várja, hogy bemenjek, olyankor meg rámmosolyog. Nagyon édes, de látszik rajta ilyenkor, hogy már tiszta kóma, csak hát az újdonság.
2009. jún. 27. 08:52
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ugyanez volt,illetve van.De amikor megtanult állni akkor szinte percenként állt fel.Volt,hogy éjjel is álldogált és nevetett.Nálunk az altatásnál azért nem volt gond mert cicivel aludt el.De ez a feláldogállás egy idő múlva abbamaradt,legalábbis csökkent a sűrűsége.Gondolom amikor elmúlt az újdonság varázsa!Szerintem semmiképpen ne szoktassd rá mostmár az együtt elalvásra!Most sok türelem kell hozzá és lassan abbahagyja!
2009. jún. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne értem mért kellene mellé feküdnöd. Ha feláll, hát feláll, majd visszaül és alszik, mikor elfárad. Nálunk is ez volt. Semmi baj nem volt belőle. Lejjebb raktuk a kiságyat, bevittem lefektettem puszi stb, amit te is csinálsz de mire kimentem a szobából, ő már állt.. De minekutána rájött, hogy aludnia kell, szépen visszaült hallottam, hogy beszélget magának, és rövid idő múlva már aludt is. Én nem kényeztettem el ilyen téren...Külön szoba, külön ágy, redőny leengedve...Tudja hogy aludni kell. Megértette és kész. Most újdonság neki, ez a tudás, hogy állhat. De ha elfárad úgyis visszahuppan és megkeresi a helyecskéjét és durmolhat tovább. Az én fiam 1 éves lesz hamarosan. Semmi ringatás, semmi egyéb "altatási praktikák". Volt, hogy lefektettem magam mellé az ágyba, hogy majd együtt alszunk, mert rettenetes fáradt voltam én is. Nos, a gyerekem rajtam játszott, nem volt alvás belőle, így ment ő is a saját kis helyére és így én is tudtam pihenni az ágyamban, míg ő aludt. Szerintem hagyjad, elalszik ha elég fáradt.
2009. jún. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem se feküdj mellé, ha eddig nem tetted.

az enyém is fel szokott állni a délutáni alvás helyett, de egy idő után megunja. Volt, hogy nekem is 5ször kellett bemennem lefektetni, de hidd el, megunja :)

2009. jún. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!