Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valakinek írt a háziorvos...

Valakinek írt a háziorvos Flucinar'N kenőcsöt a baba kukacára?

Figyelt kérdés
Ma voltam a háziorvosnál és megnézte a kukacát és azt mondta, hogy csúnya fitymaszükülete van, lehet műtét lesz a vége és ezt a kenőcsöt írta fel, de a fiam még csak 8 hónapos, a betegtájékoztatóban pedig azt írta, hogy 2 éves kor felett használható. Aggódom!!!!
2009. jún. 26. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
én 84-ben születtem, nekem az összes ekcémámra ezt a kenőcsöt kellett kennem, és mindegyik elmúlt. de szerintem ilyen picin még nem kentek vele... meg elég régi ez a kence, biztos van azóta már valami korszerűbb....
2009. jún. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
8 hónapos? Az én fiam 2 és fél éves és nekem a doktornő azt mondta a legelején, hogy nyugodjak meg mert mindegyik kisfiúnak fitymaszűkülete van , az a teendőm hogy minden fürdésnél húzogassam fölfelé a bőrt amennyit enged.3 éves koráig történjen ez meg , ha ennek ellenére sem alakul ( amit kétlek) akkor jöhet azt orvosi beavatkozás. Természetesen először alig akart mozogni. Most értem el, hogy már majdnem tökéletesen föl lehet húzni. Nekem ez bevállt és kenőcsről nem tudok. Úgy gondolom természetesebb is.
2009. jún. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

a párom most felnőtt korában használta a homlokára amikor nagyon ki volt száradva, de nem orvos írta fel nekünk, hanem anyós adta

elmulasztotta neki

2009. jún. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát most befostam, neki amúgy nem is látszik még a kis hegye sem, olyan mint a tű hegye, éppen hogy tud pisilni.

Ja és nekem azt mondták, hozzá ne nyúljak még egy éves nem lesz, ne huzogassam.

2009. jún. 26. 20:21
 5/9 anonim ***** válasza:

A 20.16-os vagyok. Ez hülyeség!! szerintem kezd el neki. Természetesen ne tépd föl csak óvatosan húzogasd föl mondjuk 2× 3× és kész.

Amúgy találtam egy táblázatot olvasd el!!

Gyenge hatásúak:

Hydrocortison 1%, illetve 2,5% kenőcs, Prednisolon 0,5% kenőcs, Linola-H N hidrofil krém, Linola-H Fett hidrofód krém, Depersolon kenőcs


Közepes erősségűek:

Laticort 0,1% kenőcs, krém, oldat, Locoid krém, emulzió, Ftorocort kenőcs


Erős hatásúak:

Flucinar gél, kenőcs, Synalar kenőcs, krém, Apulein kenőcs, krém, oldat, Cutivate kenőcs, krém, Elocom 0,1% kenőcs, krém, oldat


Igen erős hatásúak:

Dermovate kenőcs, krém, oldat; Diprosolic kenőcs, oldat


A

2009. jún. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2009. jún. 26. 20:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Na akkor újra-mert már egy kérdésben ezt leírtam.Mi most egy évesek vagyunk kb 6hónaposan kezdtem el én is húzgálni neki-na ezt nem szó szerint kell venni.először csak fürdés után óvatosan egy tiszta textil pelussal megtörölgettem neki úgy ,hogy óvatosan meghúztam a bőrt-de csak egy leheletnyit-nekünk is egy gombfejnyi rész volt csak..pár hét múlva már lazult a dolog.Amikor kis kádban fürdött meg tudtam azt csinálni,hogy a vízben húztam fel neki és akkor jobb mert kicsit fellazítja a víz,de óvatosan kell,mert túlhúzhatod.egyszer meg is történt nekünk,megijedtem,hogy vagy 4helyen berepedt-aztán mondta a férjem ne aggódjak ,mert ez ilyen de nem fáj csak arra kell vigyázni ne gyulladjon be,kicsit piros lesz neki de nem lesz gond.Utána a dr írt fel diprosalic krémet,ha ilyen lenne kenjem be és helyre hozza.Nagyon bejött és ha be is szakad másnapra már nyoma sincsen.Most egy éves egész szépen fel lehet húzni ,de épp tegnap előtt voltunk vizsgálaton és mondta adrnő,hogy 5éves korára kell rendesen feljönnie.

a férjem meg mondta,hogy ne aggódjak,mert egyzser letapadhat vissza máskor meg enged egy csomót és ez ilyen....szval én hagynám azt a kenőcsöt is meg a dokit is,aki 8hónaposan már vágatni akarja,jó ,hogy nem metélteti körül....sztem keress másik dokit...a kis pucuját meg minden este kezeld le,nem kell csak egyszer egy nap és akkor jó lesz-nem beszélve arról,ha nem csinálod bemehet alá szöszmösz,pisi maradván ystb ,begyulladhat és akkor sokkal rosszabb---1éves baba mamája.

2009. jún. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem ekcémára írták fel a Flucinar-t, és ez az N, nem rég jött be ha jól tudom, mert ez már antibiotikumos, és nekem is ma mondta anyósom, hogy két év alatt nem ajánlják (ja anyósom egészségügyben dolgozik), és arcra sem. Ha nagyon aggódsz akkor kérd ki egy másik orvos tanácsát is szerintem, mielőtt bármit tennél.
2009. jún. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A Flucinar simána írva, egy nagyon nagyon erős krém, menj át egy másik orvoshoz. Ismertem olyat, aki felkente, és utána olyan lila lett a bőrfelület, mint aki mályfolttal születik és napokig nem múlt el az egy veszélyes krém!!

Sima bőrgyógyász szerint sem "kozmetikum"...

2013. jún. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!