Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor már forgolódott a...

Amikor már forgolódott a babátok a kiságyban is, akkor levettétek a rácsvédőt?

Figyelt kérdés

azt mondta egy ismerősöm, hogy vegyem le a rácsvédőt, nem baj ha koppan a feje, mert így fog majd megtanulni állni, pl a rácsba kapaszkodva! és ha nem veszem le? akkor nem fog majd tudni állni? :)

most még csak 6 hósak vagyunk 2 hete forgolódunk

tényleg van jelentősége a rácsvédőnek?

(nem azért vettem ilyen drágaságokat, hogy aztán a szekrényben legyen :( )


2009. jún. 26. 17:59
 1/10 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem, hogy nappal, amikor játszik nincs is a kiságyban, csak aludni tesszük be!
2009. jún. 26. 18:00
 2/10 anonim ***** válasza:
Hú már nem is emlékszem mikor volt,de hat hós kora előtt,hogy leszedegette,kibogózta a rácsvédőt így levettem.Szval elég korán.-Ign volt bucc,de nem lett nagy baj.
2009. jún. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekünk is van rácsvédünk.Egyszer levettem,de addig forgolodott ide-oda,hogy vagy a ezét szoritotta oda vagy a lábát.Inább visszaraktam az a biztos.Én vettem neki járókát.Nagyobb hely több mozgás.

Szerintem nincs jelentősége,hogy mitől áll hamarabb.

Mi is 6hósak vagyunk.

2009. jún. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát biztos, hogy nem a rácsvédő akadályozza majd abban, hogy felálljon. Leszedi Ő majd magának! Én is vettem az ágyneműhöz (kispárna, takaró, rácsvédő, még jó, hogy baldachint nem) és sztem csak a takaróra van szükség, semmi másra. Ha tetszik Neked a rácsvédő nyugodtan hagyd fent, a babád biztos nem fogja akadályozni semmiben! :)))
2009. jún. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem meg pont azért van, hogy védje a babát attól, hogy beüsse a fejét. Ilyenkor van rá igazán szükség. Az enyém is forog már és reggelente úgy szoltam megtalálni, hogy a feje a rácsvédőbe van fúródva a lába meg kilóg a rácsok között. Ha nem lenne biztos megütötte volna már magát.

4,5 hós anyuka

2009. jún. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én akkor vettem le, amikor szétszedtem a kiságyat. Ez most volt a lányom 2 éves korában, mert most került át heverőre. Amúgy mosáskor levettem! Dupla görcsre volt kötve, úgyhogy nem tudta kibogozni és olyan kis otthonos volt tőle a kuckója. Nem tudom nektek milyen rácsvédő van, de szerintem a gyerek nem ott lent kapaszkodik meg a rácsban, ha fel akar állni, hanem fentebb, ahol már nincs rácsvédő. Amúgy az én lányom a fotel és a franciaágy mellett gyakorolta a felállást.
2009. jún. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek

nem veszem le, így ne koppan a fejecske, nem szorul be semmije

meg hát persze tetszik is, tényleg kis otthonos :)

2009. jún. 26. 18:11
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát nekem fent van a rácsvédő, de ugyanúgy beveri a fejét, mintha nem lenne és a lába is beszorul. (nem teljesen körben van rácsvédő)
2009. jún. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szerintem meg szedd le!

Nekem pl annyira mozgolódós volt a babám,hogy simán a rácsvédő alá befordult a fejével.annyira ritkán voltak kb 3rácsnyira a kötözők és a pici feje simán bement alá,na nem beszélve arról,hogy ő is tépte rángatta.Kb 4-5hónaposan levettem.hidd el 2szer odakoppan a fejecske és vigyázni fog rá.nem buták ők.Ha megtapasztalja hamarabb fogja tudni.Okosak nagyon.Állsásban nem fogja befolyásolni de véletlen ki nem bogozódjon a kötöző és rá ne tekeredjen a nyakára vagy valahova...veszélyes lehet ha már mocorog.Mindentől nem szabad védeni.a kiságyat úgy találták ki,hogy nem lesz baja benne,még ha koppan is a fejecskéje néha.egy éves baba mamája-ja én vettem baldachint mert ez egy készlet volt,na az még hamarabb lekerült ,sztem nem érdemes ilyenbe beruházni-ez is tapasztalat volt...

2009. jún. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én nem vettem le, 7 hós a babám két hete magától feláll és mikor vagányan elengedi egy kézzel a kiságyat és épp elveszti az egyensúlyát és hátra esik az védi meg a fejét attól hogy totálba zúzza szegényt. így is érzi hogy fáj, de nem megy szét a feje. én nem veszem le
2009. jún. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!