Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan, milyen friss gyümölcsö...

Hogyan, milyen friss gyümölcsöt tudok adni 4 hónapos lányomnak?

Figyelt kérdés
Egyáltalán lehet frissen, vagy csak megfőzve egy kevés vízzel cukorral???? A banánt eszi már, a s.barackot pedig még csak üvegeset próbáltunk, nagyon szereti... De most pl. a barack is érik... és egyéb friss gyümölcs, csak nem tudom melyiket hogyan adhatom a picinek.
2009. jún. 26. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
En barackot adtam osszeturmixolva, persze a hejat lehuzva es almat lereszelve almareszelon,meg van amikor egy narancs levet is beleszoritom
2009. jún. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Frissen, összeturmixolva add, mert a főzéssel elbomlanak a benne lévő vitaminok! Én cukrot nem tennék a gyümölcshöz, elég édesek anélkül is és nem kell a babát hozzászoktatni a túlédesített dolgokhoz (bár a te dolgod eldönteni). Nagyon finom az őszibarack, a sárgabarack a meggy. Esetleg adhatod Sinlaccal, tejpéppel is őket. Víz nem kell hozzá, hiszen elég levesel mindegyik.
2009. jún. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Csak úgy nyersen lehet adni nekik. Adhatsz még neki meggyet és körtét is.
2009. jún. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
4 hósan lehet már adni narancs levét???
2009. jún. 26. 12:34
 5/10 anonim ***** válasza:
19%
Magyarul mindent,amire pénzed van és lehéjjazod.
2009. jún. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A "minden" azért fura, mert pl. a szamócát kifejezetten megtiltotta a doki, és a barackot is megfőzve ajánlotta. A málnát csak kompótnak... Szóval most már nem tudom mi a jó és .....
2009. jún. 26. 12:41
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, apró magvasakat nem lehet adni, mert azok hasfájást okozhatnak (eper, málna, stb.). De az idénygyümik nagy többségét lehet, nyersen, megmosva, turmixolva. Alma, meggy, banán, barack (nem hallottam, hogy főzni kéne), körte, dinnye. 4 hósan kicsit korai volt elkezdeni, de biztos oka van, ha doki is tud róla. Cukrot semmiképp ne adjál, teljesen felesleges! Ha egyiket nem eszi, ne erőltesd, próbáld később, vagy keverni őket. A fiamnak a meggy-banán a kedvence, de magában a meggyet nem szereti és eleinte az almát sem lehetett vele megetetni. Tele van a piac friss gyümölccsel, nézz szét! :) De lehetőleg ne áruházban vásárolj mindenféle külföldről behozott kényszerérett meg úton érett gyümölcsöt, mert abban nem sok vitamin van!


Sok sikert és kellemes kóstoltatást!

2009. jún. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a déligyümölcsök, mint a narancs, citrom, allergizálhatnak, ezért óvatosan vele. 1 éves kor alatt nem ajánlja a legtöbb doki, de van akinek mégis, tehát ha van bátorságod kísérletezhetsz vele. :)
2009. jún. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Mi is 4hósak vagyunk.Adok neki almát(golden az édes),őszibarackot,banánt,répát,körtét.Mindet pürésítem.Az almát körtét reszelem a csillag alakú reszelőn vagy az üveg reszelőn,a többit turmixolom.Alma,körte,banán hasfogó,őszi lazító.Szoktam keverni az őszit almával vagy körtével esetleg banánnal.Cukrot sosem teszem hozzá,szokja a gyümölcs eredeti ízét és később nem lesz probléma.Piros bogyós gyümiket ne adj még neki:meggy,cseresznye,málna,ribizli,eper,áfonya Ráérsz még ezekkel. A gyümölcshöz tehetsz répát,burgonyát. Ennyi jutott eszembe :)
2009. jún. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő válaszokat!!!!
2009. jún. 26. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!