Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Árt a tv (hagyományos és lcd)...

Árt a tv (hagyományos és lcd) a baba (2,5 hó) szemének kb.1,5-2 méter távolságból?

Figyelt kérdés
Sokszor nézi a tv-t (nálam szinte mindig megy, hogy zörögjön) ha épp abba a szobába teszem le. Tudom még nem lát nagyon messzire, de úgy tűnik nagyon érdekli.
2009. jún. 25. 21:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

elsősorban nem a a szemének árt, sokkal inkább az "agyának".

érdekli, hiszen villódzik, gyakori a képváltás benne, az élénk színek.

ő még ezeket a képeket nem tudja összerakni, összekapcsolni, nem tud értelmet tenni hozzá, így aztán az agya nem tudja feldolgozni a látottakat. Egy nagy összevisszaság lesz a fejében tőle. A babák ebben a korban, és még egy jó ideig azzal álmodnak, ami előtte történik velük. nem álmodnak elvonatkoztatott dolgokról vagy " régebbiekről". mindig az aznapi dolgokat álmodják vissza, így akár a tévé villogását is. megzavarhatja az agyműködését, és ahelyett, hogy kellemes, pihentető alvása lenne, sokszor ébredhet, felsírhat, nyöszöröghet éjszaka. Próbáld meg mellőzni a tévét, és kapcsolj inkább rádiót, azt nem látja, mégis "zörög" neked napközben.

2009. jún. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
mindenképp vidd messzebb a másfél 2 méretnél jóval, szerintem te sem nézed olyan közelről a tv-t.
2009. jún. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Inkább hallgass zenét, jobban jársz vele.
2009. jún. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hál istennek az alvással még nem volt gond. Az agyműködésre nem is gondoltam... köszi hogy felhívtad a figyelmem. Csak a szeme jutott eszembe..
2009. jún. 25. 21:56
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok. azt elfelejtettem írni, hogy rájuk ugyanaz vonatkozik, mint ránk felnőttekre. az "egészséges" távolságok. pl ha 71cm-es a tévé, akkor 7 méterről kell nézni elvileg. ezt elég nehéz megcsinálni a lakások többségében sajnos. az lcd-k, plazmák esetében kevésbé zavaró ha közelről nézi, de elvileg azokra is vonatkoznak ezek az adatok. hát, ha belegondolok, mi a saját tévénket is kb 4 méterről nézzük, és 80cm-res:-(

kiskorában a gyerkőc imádta volna nézni, sosem engedtem neki. most már 9 hós múlt, nem is érdekli a tévé, csak az irányító. a lényeg, hogy azt megkaparintsa, és már hátat is fordít a tévének szerencsére:-)

2009. jún. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az lcd tv a nappaliban van ami elég nagy ott kb. 5 méterre az ágytól, viszont a háló nagyon pici ahol a hagyományos tv van. A szoba szélessége szerintem nincs 3 méter, csak egy nagy francia ágy van ott, aztán kb. 20 centire tőle meg a tv állvány.
2009. jún. 25. 22:12
 7/13 anonim ***** válasza:
A lányom 16 hónapos és születése óta mindig be van kapcsolva a tv. Éjjel esti fénynek is azt használom, a hálószobában van az ággyal szemben és nincs másfél mérette a fejétől.Szereti nézni az állatos filmeket, mesefilmeket. Van kedvenc reklámja is, amire táncolni, sikitani szokott.
2009. jún. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%
Nem árt egyáltalán, és ha úgy látod, hogy az alvását sem zavarja meg (tehát a sok TV-ből jövő inger nem zavarja), hát akkor hadd nézze. Kislányom is rá van ragadva sokszor, főleg a reklámok kötik le. :-)
2009. jún. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


Ha csak azért megy a tévé, hogy zörögjön valami, ne legyetek csendben, akkor kapcsold be a teletextet,és állítsd meg egy oldalon. Az nem fog annyira villogni, mintha az adást néznétek, de közben a műsort hallani lehet.

Én utálom a tévét eleve, nálunk nem nagyon megy, max éjjel, amikor már alszik a gyerkőc. Persze ő már 15 hós, de régebben sem nézettem vele tévét.

Szólt a rádió inkább, amikor nagyon csend lett volna.


És a villódzó fények tényleg nem a szemének ártanak, hanem az idegrendszerének.


Persze, hogy nézi a tévét, hisz érdekesek a színek, villogások, fények, de inkább valami mással kösd le a figyelmét.

2009. jún. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%
Az a baj, hogy az én babám is születése óta nézi a tv-t, ami 2 m-re van az ágytól. A férjem szerint, úgy nem ártalmas a tv sugárzása, ha vesszük a képernyő átmérőjének a kétszeresét, és olyan távolságból nézzük. A tv-t eddig, éjjeli fényként használtam a szoptatások miatt (az éjjeli lámpánknak nagyon erős a fénye). Az utóbbi időben tettem egy felállított kispárnát, a baba és a tv közé, hogy ne zavarják a villogások, de így se 100%-os a takarás. Ma aludt el mellettem először úgy, hogy a tv ki volt kapcsolva, és tény, hogy nem ébredt fel annyiszor éjjel. 6 hónapos a babám.
2009. jún. 26. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!