Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2008. augusztusi babák és...

2008. augusztusi babák és anyukák, hogy vagytok? Mekkorák a babák, miket tudnak?

Figyelt kérdés
2009. jún. 25. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
mi szeptemberiek vagyunk!már mászunk,szépen csücsülünk is!kapaszkodva feláll,néha 1-2lépést megtesz!mondja h pápá,apa,tátá,eggy!és ti?
2009. jún. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam augusztus 24-én született 49 cm-rel és 3400 grammal. Most 72 cm és 9200 gramm.Már ügyesen mászik, ül s fel is tud állni.El még nem indult egyedül, de ha fogom a kezét ügyesen lépked.Van 7 foga s egy kis imádnivaló örökmozgó. Nincs egy perc nyugtom sem. :)) Az éjszakát is végiggalussza 5 hós kora óta.Én élvezem az anyaságot, csak egyszer tudnék már legalább reggel 9-ig aludni.... :))))
2009. jún. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

AKislányom aug. 16.-án született a szülinapomon!

Van 8 foga killódik a 9.-kel!Mászik, feláll, kompba ülni szeret, teszegeti a lábait ha fogom a kezét!Mondja: tata mama(az én vagyok)baba, nem ,de!És ezeket annak mondja akinek kell, nemcsak találomra.Kipakolja a szekrényből a ruhákat edényeket....Imádja a mágneseket leszedni a hűtőről.Útálja ha le van kötve az ülésbe.Most kezd ünk bicikliülésbe szokni.Nyúzza a kutyát macskát és nagyon nagyon anyás!Még nem mindig alussza végig az éjszakát!

Ja 50cm-re és 3.10-zel született Jászberénybe!

2009. jún. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

aug. 15. kislány

72 cm, 9,22 kg.

mászik, mint a villám, segítség nélkül felül, kapaszkodva feláll, egy kézzel kapaszkodva egyensúlyoz. 4 foga van. még mindig kap anyatejet.

2009. jún. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mit tud a baba? (babaszoba.hu)


10 hónaposan a baba stabilan ül és mászik. Ha foghatja a felnőtt ujját, már egészen ügyesen lépeget, sokszor elég, ha csak egy kézzel kapaszkodik. Hátrafelé mászva le tud jönni a fekhelyről. Öltöztetésnél segít, pl. pulóverbe egyre ügyesebben dugja a kezét.


Ha korábban módja volt próbálkozni, már majdnem egyedül iszik.


Már nem vesz mindent automatikusan a szájába, viszont mindent megfog, majd eldob, elejt. Az etetőszékben ülve mindent, ami a keze ügyébe kerül, ledobál a földre. Ha visszaadjuk neki, újra ledobja.


A bosszúságot kerülendő a kisebb tárgyakat fonallal a kiságyhoz, járókához rögzítjük, így kidobja, de megtanulja visszahúzni, és örömét leli ebben is. (Balesetek elkerülése végett könnyen szakadó legyen a fonal.)


Érdeklődik a többi gyerek iránt. Ha másik baba van a közelben, megérinti, mosolyog rá.


Felügyelet nélkül nem tanácsos a kisbabákat egyedül hagyni.


Kemény lapú könyveket, képeket már szívesen néz, lapozgat. Az újságot, könyvet rendszerint összegyűri, esetleg a szájába veszi. Az első szavakat kimondhatja. Több szótagot is mond egymás után, gagyog. Esetleg néhány szótagot egymáshoz illeszt, "halandzsázik". A szavakat már jól is kiejtheti, bár nem mindig a megfelelő célra.


Ha valamit nincs kedve csinálni, egyre többet ellenkezik.

2009. jún. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!