Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szájpenész? Tapasztalat?

Szájpenész? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

7,5 hós babám ínyén, szájüregében fehér pöttyök vannak. Ez vajon szájpenész? Fenekén nincsenek.

Valamit vegyek rá?

A fogzás miatt Dentinoxszal kenem. Az okozhatja?

Köszi!


2009. jún. 25. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia. Tekerj az ujjadra egy gézlapot vagy textil pelus csücskét és egy kicsit dörzsöld meg neki.Ha nem jön le,vagy ha lejön és piros foltot hagy maga után akkor szájpenész.Kérj a gyógyszertárban bórx-glicerines oldatot és azzal kezeld a szopik előtt és után,a bimbódat is kenni kell és minden mást amit a szájába vesz.Figyeld a popsit is mert egy-két héten belül piros lehet.Arra jó a sudocrem vagy bóraxos popsikenőcs.Szerintem a dentinox ilyet nem okoz.
2009. jún. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, sudocreamet használok minden pelenkázáskor, akkor még az is lehet, hogy azért nem jelenik ott meg. Lejönni nem jön le neki. Ha mégse az, és veszek rá boraxot, nem ártok vele? Sajnos mindent nem tudok bekenni, mászik, feláll, akkor az egész lakást kezelnem kéne, mindent megfog, utána persze a szájába nyúlkál.
2009. jún. 25. 12:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Ártani nem ártasz vele,és finom íze is van.Nyugodtan kezeld neki többször egy nap.Szintén gézlapra tegyél belőle és dörzsöld egy kicsit minden alkalommal.Nem fog összekenni semmit.Egy kicsit foglald le utána,csak pár percre.Én minden hónapban csinálok megelőző kezelést.A popsin csak akkor jelentkezik ha már átmegy a belein,kb egy-két hét után.Kicsi sávban piros lesz a végbél körül és hátra felé.Hamar elmúlik az is.
2009. jún. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia. nem a kérdésedre válaszolok, de én most 14, vagyok és nekem is szájpenészem volt még kisbaba koromban nekem az alsó ajkam szélén egy kis szemölcs szerű kék vmi jött. Aztán elmúlt és azóta minden egyes megfázásomkor az orram bal felére jön ki és semmit nem lehet ellenne tenni, ez egy iylen gennyes vmi és iszonyúan viszket aztán be hegesedik és elmúlik. Minenféle krémen kipróbáltam már de semmi sem használ. Nekem az Olaszországi homoktól jött ki.
2011. júl. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!