Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek hogyan sikerült leszokta...

Kinek hogyan sikerült leszoktatnia a babáját az éjszakai evésről?

Figyelt kérdés

14 hónaposan még felkel éjszaka egyszer enni, bár nagyritkán sikerül átaludnia az éjszakát. A repertoár pedig igen széles, 1-től 5 óráig terjed. Nem eszik nagy mennyiséget de enélkül nem alszik vissza. Már próbálkoztam mindenféle laktatóbb vacsival is de nem jött be. Szeretnék végre egyhuzamban aludni 6-7 órát.

Ti hogyan csináltátok? Mit adtatok neki inni? Mennyi időbe telt mire megszokta, hogy nincs éjszakai evés?

Köszi előre is!


2009. jún. 24. 13:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem a nagy kb. 2 éves koráig többször felült az ágyban éjszaka, hogy inni kér. Teáztattam. Most új védőnőnk van, és ő azt mondta, hogy egy 7 hós baba (most ennyi a kicsi nekem) már végég aludhatná az éjszakát, csak nem kell neki enni adni, ha felkel, akkor inni adjak neki, de csak és kizárólag vizet. Még eddig nem nagyon adtam neki vizet, de most éjszakára mindig viszek be neki a szobába. Van amikor elfogadja, van amikor nem, és jöhetek ki melegíteni neki a kaját, viszont úgy veszem észre, hogy ritkulnak a fellétek. Szerintem, ha kitartó leszek, akkor max. 2-3 hét biztosan elég lesz. Tudom, hogy milyen, amikor már 2 éve egyfolytában nem tudtam magam kialudni, így 100 %-osan megértelek. Tehát víz, víz, víz. És nem tea, mert azt azért szeretik, így érdemes nekik felkelni iszogatni.
2009. jún. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igaz, az én babám még csak 5 hónapos, de én is próbálgatom. Vízzel szintén. Mondjuk tiszta hülyének néz, hogy mit akarok ezzel, alkalmanként iszik is belőle, de aztán azonnal kéri a cicit is. De próbálom ott is rövidíteni az időt. Nem tudom, kitartó leszek-e, illetve ez jó-e így, de talán. Az viszont szerintem is biztos, hogy 14 hónapos korban már inkább megszokásról lehet szó. +++
2009. jún. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!