Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől piros 9 hós lányom...

Mitől piros 9 hós lányom puncija és környéke? Tiszta vörös és picit kiütéses. Még sosem volt ilyen, sem ott, sem a feneke. Fogzástól nemhiszem, mert 6 foga kint van és nemvolt egyiknél sem ilyen tünet.

Figyelt kérdés
2009. jún. 23. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Bepállhatott a pelenkába, vagy valamilyen kiütése van. Csak szoptatod, vagy kap mást is? Mert lehet az ételtől is. Bár ha a punci környékén van, én a pelenkára gyanakodnék.
2009. jún. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia. Nálunk nemrégen volt, hogy kiütéses volt a puncija, pelenkakiütés volt, semmi egyéb. Mindenképpen mutasd meg a doktornéninek, addig azért ne kezdj el semmit használni, de mi canestent és körömvirág krémet használtunk rá és pelust váltottunk. 1-2 nap és elmúlt. Persze mi tudtuk, hogy pelustól lehet, mert előtte pár nappal váltottunk és nejlonos anyaga volt kívülről és gondolom az nem szellőzött kellőképpen. Illetve próbáld még sűrűbben tisztába tenni. Remélem segítettem. 13 hós kislány anyukája.
2009. jún. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a fogzáskor volt ilyen és amikor a kaki belement a nuninyílásba. Cansestennel kentük és szépen rendbejött.
2009. jún. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem szoptatok,tápszert kap. És már sokmindent eszik. De már 2 napja ilyen,tehát nemhiszem hogy ételtől lenne. Ezt a pelenkát használjuk hónapok óta. Bekentem Sudocremmel vastagon, egyébként gyógyszertárit használunk. Minden pelenkázásnál kenjem be,vagy csak kakilásnál?
2009. jún. 23. 21:35
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is bepállhatott a pelusba.Nálunk is volt ilyen párszor.Pelenkacserénél hagyd kicsit szabadon a fenekét pár (5-10) percig.A szabad levegőn gyorsan gyógyul.
2009. jún. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Lehet a kakitol van,mert 2 napja volt olyan hogy későn vettem észre hogy bekakilt,és benne volt a nunijában is. Sudocremtol begyógyul,vagy vegyek canestent?
2009. jún. 23. 21:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyógyszertári kenőcs felejtős ilyen korban már,mikor több mindent eszik.Sudocrem tuti választás,de csak vékonyan kend be,ne vastagon!Ha előtte hagyod levegőn megszáradni a kis bőrét,mielőtt ráadod a másik pelust,hamar rendbe jön!
2009. jún. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is akkor szokott előjönni,mikor későn veszem észre,hogy bekakilt.Canesten fertőzésre van,csak indokolt esetben használd.Sudocrem nagyon jó.
2009. jún. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A sudokrémtől bizti rendbejön. jobbulást:)
2009. jún. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha a kakitól van akkor a Sudokrém nem használ rá. Én írtam a Canestent. Orvosi javaslatra kentem én is neki hidd el nem magamtól. Ilyenkor csak Canestennel szabad kenni és nagyon vékonyan. Valamint hagyni kell szellőzni a popsit kicsit többször mint általában, és én kamilla főzettel töröltem ki neki a popsiját és nuniját. És amikor már elmúlik szabadszemmel még utána két-három napig a Canestennel kell kenni. Nálunk ez két esetben fordult elő és én így csináltam ahogy írtam mert a dokinénink ezt javasolta. Nálunk bevállt. Egy próbát nálatok is megér.
2009. jún. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!