Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor "kell" mosolyognia...

Mikor "kell" mosolyognia először egy kisbabának?

Figyelt kérdés
Öt hetes a fiam, és még nem mosolyog, csak néha húzza el a száját, pl. akkor ha a nyakát simizem, de ha beszélek hozzá, akkor csak néz, de nem mosolyog. Ez normális? A ti babátok mikor mosolygott először?
2009. jún. 23. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
azt hiszem 2-3hónaposan!
2009. jún. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Iker unokáim vannak. A kislány már pár órásan mosolygott, de az még csak valami fintor féle lehetett, nem igazi mosolygás. Olyan 3 és fél hónaposan kezdett el komolyan mosolyogni akkor látszott rajta, hogy tudja is miért. Azóta is egy kis vigyori, mindenre és mindenkire rámosolyog aki/ami tetszik Neki. A kisfiú 2 és fél hónaposan minden előzmény nélkül hangosan, hosszan felnevetett, azota is folyamatosan hangosan kacarászik de ritkán mosolyog. A kislány viszont ritkán nevet hangosan, pedig már 9. hónaposak. Szóval minden baba más, máshogy fejlődnek, máshogy viselkednek és ez igy van jól, hisz nincs két egyforma ember. Egyébként olyan 3-4 hónapos korában várhatod, hogy kezdi érteni ami vele történik, és ha az tetszik, mosolyogni fog.
2009. jún. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
6-7 hetesen kezdett az enyém igazán mosolyogni addig csak véletlenül fintorgott ugy
2009. jún. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én pont ilyen kérdésekkel bombáztam mindenkit,mert az én fiam se mosolygott 5 hetesen.:-)))Aztán a 7. héten elkezdte,de akkor még elég keveset,úgy kellett azt is kierőltetni belőle...Most 2,5 hónapos,és minden reggel úgy ébred,hogy nevet rám.De például másokra még nem nagyon (kivéve 1-2 embert).És vannak olyan napjai,amikor csak alig-alig (de a reggeli akkor is megvan!)Pár napja pedig már a játékaira is nagyon mosolyog.Ne aggódj,fog ő még rengeteget nevetni rád!Nekem mindenki azt mondta,hogy türelmes legyek,és lám....:-)Azóta is mindig könnyezek amikor rámmosolyog.:-)))

Boldog babázást!

2009. jún. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Csak egy két szuper gyerek anyukája a környezetemben szeret nagyzolni, hogy az ő gyereke már ezt meg azt csinálta ennyi idősen, így át aludta az éjszakát, stb., stb. .... Szóval akkor minden oké velünk. :)
2009. jún. 23. 20:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!