Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az a főzelék? Amit a...

Mi az a főzelék? Amit a babáknak kell csinálni?

Figyelt kérdés

1 hónap múlva kezdem a hozzátáplálást akkor lesz 6 hónapos,gyümik után jönnek a főzelékek de nemtudom,hogy a fözelék mit takar,gondolom nem arról van szó mint amit mi felnöttek eszünk,nem rántással csináljuk,de akkor mi az?Ti hogyan csináljátok?

Bocsi de kicsit tudatlan vagyok!


2009. jún. 23. 11:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csinálom a főzelékét, hogy a zöldséget megfőzöm vagy párolom, a lényeg, hogy puha legyen. Aztán rúdmixerrel pürésítem. Nincs benne se só, se olaj, se liszt, szóval semmi. Vagy kevés vízzel csinálom és akkor úgy ahogy van turmixolom, vagy ha több víz sikerül, akkor kiveszem a zöldséget és annyi főzőlével engedem fel, hogy megfelelő állagú legyen. Tehát lényegében a babák főzeléke pürésített zöldség, ami a főzőlé mennyiségétől függően kap főzelékállagot. :)
2009. jún. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia. Az előző válaszadónak igaza van. Talán még annyit, ha túl híg a főzelék, akkor sűrítheted krumplival, hígítani lehet anyatejjel is. Sőt az elején jó ha a gyümikhez is raksz anyatejet, mert a babád megérzi az ismerős ízt és könnyebben megy majd a hozzátáplálás. Aztán el lehet hagyni az anyatejet is. 7 hónapos korától lehet a főzikbe tenni olajat: 1 kiskanál/deci, mivel a zsírban oldódó vitaminok így tudnak felszívódni. Majd jöhet a husi a vas pótlására, mivel ebben a korban kezdenek ürülni a vasraktárak. Sok sikert! Üdv.
2009. jún. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat,megfogadom őket!
2009. jún. 23. 17:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!