Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinél bevált, hogy 3 óránként...

Akinél bevált, hogy 3 óránként kelti és eteti a babáját, elmondaná, hogy hogy sikerült? Problémám lejjebb.

Figyelt kérdés

Holnap lesz 3 hetes a babám, és mivel éjjel sokat volt fenn, ezért javasolta a gyerekorvos, hogy nappal 3 óránként keltsem. Majdnem mindig sikerül is betartani 6-9-12-15-18-21 nagyjából így keltem, persze éjjel is felébred hajnal 1 körül.

Nos a gondom az lenne, hogy ma is 9 után pár perccel ébresztettem, szopizott 3*10 percet kb, közte büfi szünet, majd 10 órától issza a tápit. Nemrég tudtam csak letenni. Ébresszem fel ezek után 12-kor??

Ti hogy csináltátok?


2009. jún. 23. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
nem ne keltsd fel, az etetés végétől számitsd mindig a 3 órát,
2009. jún. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem, hogy 10-től issza a tápit. Kevés a tej?

Csak mert én 3 óránként keltem az ikreket és esznek, az etetés KEZDETÉTŐL kell számolni a 3 órát. Ez arra jó, hogy nem alszik hosszan, mélyet és ezért éjjel jól fog aludni + megkapja napközben a kaja-adagot és ezért nem kel fel éjszaka.

Tehát az orvos tanácsa jó, csak írj bővebbet, hogy megértsük, hogy hogyan csinálod, akkor tudunk javasolni...

2009. jún. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szia, én nem keltettem fel a fiamat, volt hogy 3,5-4óránként evett, és éjjel is felébredt szopizni. (mellettem aludt) Nekem kevés volt a tejem így tápszert is kapott. Szerintem ne keltsd fel, egyen akkor amikor ő akar, az éjjeli felébredések meg el fognak szépen múlni magától. Ő még pici, ha fel is kelted 3óránként enni attól még megéhezhet éjszaka is. Nekem egyébként azt monták a kórházban, hogy éjjel is etessem 3óránként...-na ezt nem tartottam be. Ha felébredt, evett ha nem, nem.
2009. jún. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, kevés a tejcim, vagy nem elég laktató és a kislegény nem nagyon kitartó. A gondom tényleg csak annyi, hogy normális az, hogy 2 órán keresztül etetem mindennel együtt (pelus, büfi stb..)? Így tényleg csak egy órája marad aludni, ha a dokira hallgatok.

Egyébként szinte nem is alszik. Bementem hozzá, kicsit nyüszög.. Lehet, hogy már a tápszer is kevés és növelnem kéne az adagot.

Bocs, ha nem érthető, csak kivagyok, mert hajnal 1 óta ezt játszuk. Egy óra cicin (közben néha sír, ingerült, nem akar cicizni), egy óra tápi+büfi, ő alszik 1 órát én meg próbálok fejni, meg enni meg ilyenek.

2009. jún. 23. 11:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Én kérdeztelek.

Érthető, hogy kivagy!

Elmesélem, nekem milyen volt az első, hátha jobb kedvre derülsz :-)

Csak az egyik mellem működött, a másik beton keményre durrant, nem lehetett kifejni, a baba meg nem volt hajlandó szopni. Így 1 mellből etettem őt, és ki kellett fejni. Ezért a 3 óránkénti etetés úgy nézett ki, hogy 1 óra hosszat maszíroztuk férjemmel közösen a mellemet és fejtük, mert annyira be volt durranva, aztán peluscsere, kanállal megetetni (majd később feladtam a kanalazást és cumisüveg...). Ez összesen 2 óra hosszát vett el, tehát maradt 1 órám pisilni, fürödni, enni, inni, aludni.

Na, ez ment 3 óránként... Frankó volt... Mikor férjem újra dolgozott, akkor napközben persze egyedül.

Le kellett fejni, és ébreszteni, mert nem tudhattam, magától mikor lesz éhes legközelebb és akkor nem állhattam neki fejni, amikor már üvölt...

De lassan alakult a dolog. Végül egyszer beájultunk, nem keltünk fel és a kicsi se kelt fel, 12 órát aludt éjjel és mi is. Onnantól átaludta az éjszakákat.

Aztán addig próbálkoztam szoptatni, míg végül bimbóvédővel hajlandó volt nekiállni. Talán 2-3 hónapos lehetett. Aztán egyszer már nagyon utáltam a bimbóvédőt, gondoltam, ha nem eszik anélkül, akkor nem eszik, nem érdekel. És akkor evett anélkül, simán. Onnantól szépen szoptattam a babót, 1 mellből, amikor igényelte. 9 hónapos koráig.

Most ikreim vannak, ők kezdetektől jól esznek, egyszerre mindig, ha egyik éhes, akkor a másik is köteles enni...

Csak felcserélték a nappalt és az éjszakát. Nappal 5 órákat aludtak, éjjel meg "hurrá, ébren vagyok, anya!" Ezért javasolták, hogy nappal 3 óránként etessem őket.

Úgyhogy felkeltettem mindegyiket és 3 óránként etetés. Ezt két gyerekkel el tudod képzelni, ugye? Tehát 2 peluscsere, 2 büfiztetés... De este 9-kor esznek utoljára és reggel 6-nál előbb nem kelnek. Az meg nekem elég, egyhuzamban tudok aludni 8 órát. Kell ennél több??? Mert nekem ez bőven elég 3 gyerek mellett, ikreket szoptatva.

Amióta így beálltak éjszaka, most már nappal igény szerint etetem őket, általában 4 óránként. Mármint úgy igény szerint, hogy amikor egyik megéhezik, akkor mindkettő eszik. A másik még bírná, de hát sajnos...

Szóval hosszúra sikerült az írásom, de szerintem igen, keltsd fel napközben 3 óránként adjad neki a kaját és valószínűleg pár nap múlva átalussza az éjszakát és lassan beáll minden.

2009. jún. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!