Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy altatjátok éjjel vissza...

Hogy altatjátok éjjel vissza a babátokat?

Figyelt kérdés

7,5 hós fiam általában éjjel 1* kel, kb. 4-5 közt. Van, hogy iszik pár korty vizet, visszateszem az ágyba, puszi, simi, alszik. Vagy nyöszörög még egy kicsit, de nem sír. 10 éjszakából 1* van, hogy reggel fél hétig hangját se hallom (este 8 körül fektetjük). Viszont a legtöbbször az van, hogy felébred, pár korty víz, leteszem, sírni kezd keservesen, felveszem, ölelés, nyugtatás, leteszem, sír. Mivel hulla vagyok, 10 perc után feladom, lefekszek vele a szobájában lévő kanapéra, és hozzámbújva, vagy szopizva alszik el. Nagyon ritka, hogy többet szopizik, inkább néhány korty, szóval szerintem nem éhes.

Nappal 6* eszik, reggeli, tízórai, uzsi, és altatáskor szopi, délben főzelék, vacsira tejpép gyümölccsel. Emellé kb. 2-3 dl folyadék.

Aludni délelőtt kb. 45 perc, délben 1 óra, délután 1 óra. Magától alszik, ritkán kell altatni.

Egy foga van, biztos készülődik a többi is, de az első sem viselte igazán meg, nem sírós, sokat mosolyog, fel van állandóan pörögve (áll, mászik, tipeg körbe a kiságyba)

Szóval alapvetően teljesen happy, jól eszik alszik nappal, ezért nem értem mi a baj az éjszakával.

Szerintetek?


2009. jún. 22. 09:43
 1/6 anonim ***** válasza:
hát nem tudom, az teljesen jó, ahogy írtad, jól eszik, jól alszik napközben. A tejpépes gyümis vacsi után még szopizik is? Mert nem éhes, amikor felkel,az biztos, inkább szomjas, de egy idő után már nem kelnek fel inni. Figyelj, két dolgot tehetsz. A napi 3 alvást csökkentsd le kettőre, aludjon délelőtt egyet és kora délután, 2-4 körül, aztán este 8ig mozogjon,játszatok. Most már egyre többet fog mozogni, lassan próbálkozik a felállással, járással, jobban fog fáradni. Az én lányom azóta nem ébred fel éjjel, mióta jár :) 10 hónapos korától. Azért gondolom, hogy felébred hajnalban, mert ő akkorra már ki lehet pihenve, ha egy 1órás alvást elveszel tőle napközben, lehet, azt hajnalban pótolja. Próbáld meg. A másik, pedig, hogy a kiságyát tedd másik helyre, lehet, valamilyen zavaró tényező van ott, sugárzás, áramkör.. valami. Sok sikert és kitartást!
2009. jún. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi, lehet a kiságyat fogom variálni. A lefárasztás fordítva van, mi már kivagyunk, ő még mindig pörög. Bárhol feláll, leginkább az franciaágy fejtámlájánál, néha be is koppan a buksija a falba, de ez sem tántorítja el. Kedvenc még a fiókba való kapaszkodás, és az üvegajtónál, radiátornál. Persze ezeket nem engedem, de csak bepróbálkozik.

A nappali alvását megpróbálom megkurtítani, viszont ha délután nem alszik, az elég sok idő ébren. Nem?

ÍGy alszik: ébredés fél7, utána alszik 9-10, 12-13, 16-16:30.

2009. jún. 22. 10:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, azt nézem, hogy délután csak pihen, fél óra az nem sok. Variálj a kiságyán, hátha segít, vagy 8 helyett tedd le 9 kor.
2009. jún. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi is ezzel küzdünk most, bár a lányom már 9 hónapos. Ugyanúgy, mint esetünkben Nálad is megszokás okozhatja. 3 dolgot tehetsz. Először is, le kell szoknia az éjszakai szopiról, és ha te mégy be hozzá, ez nagyon nehéz lesz neki. Nálunk apa megy be hozzá éjjelente pár napja, először teáztatta, tegnapelőtt már csak ringatta, ma már nem ébredt éjszaka (kopp-kopp). Amivel erre rásegítek, az az álometetés, egyrészt így annyival tovább bírhatja evés-ivás nélkül reggelig, de a nagyobb jelentősége, hogy a lefekvés után 2 órával következik be a mélyalvás szakasza, és ha előtte egy kicsit megébreszted mondjuk egy kis szopival, - mikor már neked is csak a lefekvés van hátra - akkor az alvási ciklusa újrakezdődik, és nyugodtabban átaludja az éjszakát.

A következő dolog a mozgásfejlődés miatti megébredések csökkentése. Erre a hálózsákban altatást javasolják, úgy tűnik nálunk is beválni látszik.

A harmadik dolog a fogzás miatti fájdalom csökkentése Viburcol kúppal, egyéb homeós (ALKATI!) szerekkel. Ugyanis nem mindenkinél válik be a Chamomilla, van még vagy 5 fajta szer ezen kívül. Erről nem tudok pontosabban nyilatkozni, mert úgy tűnik, nálunk nem ez volt a felébredés oka, a Kismamablogon találsz egy fogzas.pdf file-t, ebben leírják a tüneteket, és hogy melyik homeós bogyó jó rá, illetve hogyan kell azokat alkalmazni.


Remélem segítettem!

2009. jún. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Megpróbálom a délutáni szundit kihagyni, ha mégis igényli, akkor este marad tovább fent, bár fél 9 a max, mert azért nekünk is kell magánélet, lazulás, tv-zés.

A fogára használok dentinoxot, azzal elvan, a Viborcul semmit nem használt, bár nem is nagyon bajlódott az első fogával. Múlt héten délután nyűgösködött, este a tejpépnél észrevettük a fogat, ami délben még nem volt ott.

Hát a párom sajnos ebben nem segít, fel se ébred a sírásra, ha meg szólok neki, kínkeservesen oda megy, de úgy véli, úgyis én kellek a kicsinek, mert mi van ha éhes, meg ha anya hiánya van, ezt meg megérzi szerintem rajta a baba (mármint, hogy kelletlen) és tényleg nem nyugszik meg nála. Így az éjszaka marad nekem. Mázlim van persze, mert nem órákat sír, meg ha magam mellé veszem elalszik, de hát akkor is kimerítő a szakaszos alvás. 2-5 hós kora közt végig aludt, azt hittem úgy marad, sajna nem. :-(

2009. jún. 22. 12:55
 6/6 anonim ***** válasza:
figyelj, és nagyon sír? Nem lehet, hogy csak felnyöszörög? Mert azt az én lányom is szokott, feljajgat, vagy nem tudom és kicsit sírdogál, kb 1 percig, aztán abbahagyja és továbbalszik. Eleinte rohantam minden ny9sz9rgésére és kaptam fel, hogy bizti büfiznie kell, aztán jól kivertem az álmot a szeméből, de később már csak hallgattam, és lestem, visszaalszik-e, ha tovább sírt, szó nélkül kicsit simogattam és visszaaludt. Most ha meghallom, csak figyelem, nem megyek oda, de mindig visszaalszik, ha felkel, mert egyre kevesebbet nyöszög. Hátha nálad is így alakul.
2009. jún. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!