Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem működik ez a rendsze...

Miért nem működik ez a rendszer mindenhol?

Figyelt kérdés

Minden hol azt olvasni, hallani, hogy a babának és anyukájának is az a legjobb, ha az első percektők mellre teszik a babát főleg a tejtermelés miatt!

Nálunk ez nem így volt. Bár nekünk más is közre játszott. Kisfiam 35. hétre jött. Nem tették rögtön mellre, mert ez itt nem szokás. Viszont mire kikerültem a szobába és végre kihozhatták volna, lett egy kis problémája, inkubátorba tették. Aztán még aznap átvitték egy másik kórházba. Én nem mehettem vele. Kiengedtek 3. és 4. nap, hogy meglátogathassam és először csak a 4. nap vehettem kézbe és tehettem cicire. Nem tudom, hogy emiatt e, de alig van tejem. Ja és nem is tud szopizni, megszokta, hogy üvegből kapja.

Kicsit elkanyarodtam, de konkrétan tényleg nem értem, hogy miért van olyan kevés baba-mama barát kórház!?


2009. jún. 21. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

TE hol vagy? Mert ez nem derült ki...

Manapság MAgyarországon is egyre több a baba-mama barát kórház, nem is nagyon tudok olyanról, ahol nem lehet veled a baba az első pillanatttól. Szerintem már ez a kevesebb..

Sajnálom, hogy így jártál, de még nem reménytelen, próbálkozz, ne add fel!! TEdd sokat cicire!

2009. jún. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

7 hét után már igen reménytelen a dolog. Az első hetekben sokat kínlódtunk. Nem megy a szopi.

Most mondták a tévében, hogy eddig 13 kórház bababrát. Vagyis ezek vannak kevesebben! Sajnos!

Köszi a választ!

2009. jún. 21. 13:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy Te hol szültél, de ez tényleg nagyon gáz. Én mindkét gyermekemet Vácon. Az első alkalommal bár állították (meg ki is volt írva), hogy baba-mama barát kórház, mégis szabályosan könyörögnöm kellett a nővéreknél, hogy adják már ki a babámat. Éjszaka sem akarták nálam hagyni, mondván, hogy nekem pihennem kell. Én viszont olyan izgatott voltam (első gyermekem volt, és egyszerűen nem tudtam felfogni, hogy ez a csoda velem is megeshetett), hogy állandóan vele szerettem volna lenni. Közben meg többször láttam, hogy a babákat tápszerrel tömték. Rá 13 hónapra ismét szültem, már előre féltem ettől a szituációtól. És láss csodát minden megváltozott. Végig velem lehetett a baba, sőt majdnem meg voltak sértődve a csecsemős nővérek, ha kimentem a látogatókhoz, és kivittem nekik a picit megőrzésre. Betiltotta az osztályvezető főorvos asszony az orvosi indok nélküli tápszerezést, minden anyuka arra volt "kényszerítve", hogy próbáljon meg szoptatni. Szerintem a nem bababarát kórházban az anyáknak a sarkukra kell állniuk, és ki kell követelniük a babájukat. Elvégre is a mi gyerekeink. Remélem, ha lesz következő babád, akkor sokkal pozitívabb élményekkel távozol a kórházból. De most se bánkódj, sok-sok türelemmel biztos lesz elegendő tejed, ami most nyilván azért kevés, mert négy nap úgymond elúszott, amit más anyukák azzal töltenek a kórházban, hogy megtanulnak szoptatni, a babák pedig megtanulnak ciciből enni.
2009. jún. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Közben olvastam a kommentedet. Szerintem ne add fel. Az első babámnál nekem majdnem elment a tejem, mert elkezdtem menstruálni. Vettem egy cicifejő gépet, és vagy egy hétig vagy a baba, vagy ez a masina volt rajtam, de megérte, mert lett tejem bőven. Sok sikert és kitartást.
2009. jún. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ja és amúgy épp csak megmutatták a kisfiam, aztán el is vitték. És akkor még nem volt semmi baja. Akkor azt mondták, hogy 9/10-es apgarral született. Érdekes, hogy a zárón meg már 8/9-es van. Ja és alig láttam belőle valamit, amikor megmutatták, mert úgy be volt bugyolálva. Ráadásul amikor kivittek szobába azt mondták, hogy hamarosan hozzák, de 8 óra telt el és ahányszor kérdeztem, hogy hol van már, mindig az volt a válsz, hogy mindjárt hozzák. Aztán 8 óra múlva kiderült, hogy 2-3 órás volt, amikor észlelték a problémát és inkubátorba tették.

Szomorú vagyok, hogy itt így állnak hozzá.

Csak remélni tudom, hogy máshol ennél jobban működnek a dolgok!

2009. jún. 21. 13:26
 6/8 A kérdező kommentje:

Mosonmagyaróváron szültem. Tudtam, hogy gáz a kórház, de nem lehetett más választásom.

amúgy az 5. napon visszahozták. Amúgy itt is kint lehet a baba az anyukával, ha kéri. Én még itt is sz.rul jártam, mert nem babás szobába kerültem, mert tele volt a kórház és oda nem adták ki, csak szopira. És az a még nagyobb szívás, hogy babás szobában voltak olanok, akik nem is szültek, mint pl egy idősebb nénike.

2009. jún. 21. 13:33
 7/8 A kérdező kommentje:

Ja, és nekem kellett szólnom, hogy ne tömjék meg, mert amikor kihozták nem akart szopizni, mert jól volt lakva. :(

Plusz senkit sem érdekelt, hogy tudom e, hogy hogy kell szoptatni.

2009. jún. 21. 13:34
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy biztattok, de úgy látom, ez már bukott ügy! :(


Köszi a válaszokat!

2009. jún. 21. 13:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!