Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen márkájú/kiszerelésű/mér...

Milyen márkájú/kiszerelésű/méretű pelenkát érdemes venni egy újszülöttnek?

Figyelt kérdés
Nyilván újszülött méretű kell, de azok közt is van 3-5 kilós, 4-6 kilós meg mindenféle változat. Egyáltalán mennyit kell ezekből a szülés előtt beszerezni? Érdemes esetleg ez eggyel nagyobb változatból is már előre vásárolni? Vagy inkább ki kell tapasztalni előtte, hogy melyiket szeretjük? Gondolom, sejtitek, hogy első gyerek :D. Szóval a tapasztalatok érdekelnének... Köszi.

2012. ápr. 20. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy kis csomag a legkisebb méretből elég, aztán meglátjátok, beválik e, illetve igen hamar kinövi az első méretet, nálunk legalábbis így volt. Szintén elsőgyerekes anyukaként vettem egy pamperst, egy liberot és a biztonság kedvéért egy huggiest is, nem is kell mondanom, h egyik sem fogyott el. Ami a márkát illeti, mi a libero mellett kötöttünk mindig ki.
2012. ápr. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
mindenkinek más márka válik be, tehát sokat (1 doboznál többet) nem érdemes venni egyikből sem. Amelyik szimpatikus, azt vedd meg (vagy a barátnők ajánlják), aztán majd a használat során rájössz, amikor már megtanultál pelenkázni, hogy az adott márka bevált-e nálatok vagy váltani szeretnél. Amikor én az elsőt szültem, adtak a kórházban Felicitas csomagot, ha jól emlékszem 3 féle pelusból volt benne 2-2-2 db, az pont elég volt, hogy megállapítsam, hogy akarom-e a későbbiekben használni vagy sem. egyébként az elején rengeteg pelus fogy, tehát ha nem szereted azt, amit vettetek, akkor is el lehet használni, napi 8-10 pelussal számolni kell. Szóval egy márkát vegyél inkább, elég 1 csomag és nekünk jó volt a 3-5 kg-os méretezés mind a két gyereknél.
2012. ápr. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyjából már meg tudják mondani, hogy milyen súlyú lesz a babád, ez alapján be tudjátok lőni, hogy mekkora pelus kell. Ha kicsit nagyobb, az nem baj, de kisebb semmiképp se legyen, mert abból kifolyik a kaki, pisi. Tehát pl. ha 4,5 kg-val születik, ne 3-5 kg-osat, hanem 4-6-osat vegyetek.

Kis kiszerelésűt, hogy ha nem válna be, ne maradjon rajtatok sok.

Nekünk legjobban a Tesco-s vált be, második helyezett a Libero, a Pampers nekünk nem vált be, azt tovább is adtuk. Márkából úgyis végigpróbáltok majd többet, még rájöttök, nektek melyik a legjobb. Nagy különbségek egyébként nincsenek köztük.

2012. ápr. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Huggies newborn 1 vagy 2 csomag, ha elfogyott bármilyen más, mi pemperst használunk, próbáltuk a liberot és a tescosat de mindekttőből kifolyt minden pampersből soha. Ha nagyobb méretű a baba akkor lehet 2-es pelenkát venni nem kell már az újszülött méret, mert ha túl kicsi akkor is kifolyik minden a derekánál, a huggisnak van plusz rétege a deréknál és a combnál így tutti bennt marad a cucc.
2012. ápr. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szió,

ahogyan a többiek is írták, meg tudják mondani, kb hány kg lesz a bébi, és ha normál súly körüli, simán jó lesz a 2-es MINI Méret.

Tapasztalatom, hogy érdemes 2-3 csomaggal beszerezni ebből.

Én az elején külön vettem éjszakai és nappali pelust, mert így jobban jöttem ki árban.

Bebish pelenkát használtunk nappal, és PINE pelenkát éjjel.

Pár hónap után pedig áttértünk csak a pine pelusra.

Szerintem első körben csak a mini méretet érdemes megvenni.

üdv

2012. ápr. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!