Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen fiú keresztnév illene?

Milyen fiú keresztnév illene?

Figyelt kérdés

A vezetéknév K-val kezdődik és i-re végződik.

Hagyományosabb nevekben gondolkodunk, tehát nem Kevin és nem nagy ősi nevekben, inkább gyakoribb, tehát lehet tudni róla, hogy fiú név és nem kell gondolkodni, mert annyira ritka. Persze vannak amik tetszenek, de kiváncsi lennék idegenek véleményére is. Nem baj, az sem, ha esetleg külföldön is tudja használni.

A másik ami érdekelne, hogy ti mi alapján döntöttetek? Pl ha tetszik egy név, de pl valakinek egy háziállatát így hívták, akit ismertetek ti is, vagy valaki környezetben már hívnak így gyereket mennyiben változtatott a véleményeteken? Vagy ismertetek valakit akit kedveltetek, de meghalt, vagy ismertek valakit, de tök hülye, csak jó a neve, ezek mennyiben befolyásoltak? Vagy valami celebet így hívnak, de mégis tetszik a név?

Vagy hogy lehet-e becézni? Nekem tetszenek a becézések, de sajnos némelyiket csak erőltetetten lehet.


2012. ápr. 15. 16:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Dávid :)
2012. ápr. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

András, Dániel, Dávid, Dénes, Gábor, Péter, Krisztián, Kornél, Levente, Márk, Norbert, Szabolcs, Szilárd, Viktor, Vince, Zsolt


Nekem ezek annyira gyakori nevek (több ismerősöm is van azonos keresztnévvel), hogy nem kötöm egy bizonyos személyhez, szóval még ha mondjuk ismerek is 1 bizonyos hülye Andrást, akkor az 7-8 másik normális, jó fej András azt "kompenzálja", nem tudom, érthetően írtam-e. Szóval nem ez befolyásolna a névválasztásban. Mondjuk, ha pl. egy nagyon-nagyon ellenszenves vagy rossz emlékű valaki lenne adott névvel, akkor lehet, hogy más lenne a helyzet, de azt hiszem, nálam ilyen fériben nincs is. Pl. nagyon utált osztályfőnököm ezer éve Márta néni volt, szóval nálam Márta mint lánynév alapból szóba nem jöhetne :-)

2012. ápr. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ármin, Bálint, Jácint (és minden további, aminek az utolsó magánhangzója i). Befolyásolhat a név választásánál a negatív emlék, a rossz élmény, de amint megpillantod a gyermeket, egyből tudni fogod, milyen nevet adnál neki. Olyat, amiről tudod, hogy örömmel fogja használni.
2012. ápr. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Attila, Bálint, Dávid, Ferenc, Gábor, Nándor, Zoltán


Nekem mondjuk nem az ilyen nevek tetszenek.

Nekem tetszik pl a Benedek név, de mikor a szomszédunknak megszületett a fia és Benedeknek nevezték el, már nem fogom én is ezt választani. Én próbálok lehetőleg olyan nevet választani amiből nincs sok a környezetemben, nekem az is számít hogy ne fűzzem negatív emberhez.

Ez hülyeség tudom, de pl én is ismerek egy nagyon negatív személyt akit Mártának hívnak, nem csak a név kizárt nálam hanem az M betűvel kezdődő neveket is kizártam.

2012. ápr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Egyszerűbb egy háziállatnak nevet adni, :) azt az ember már látja, hogy ő egy Pamacs :D de ott a szülőszobán már előre kérik a nevet látatlanba. Valahol olvastam, hogy külföldön van több nap is a névadásra.
2012. ápr. 18. 09:53
 16/16 anonim ***** válasza:
Magyarországon is úgy van, hogy 3 napon belül még meggondolatjátok magatokat. Én 2011 jan-ban szültem, előtte amikor mentünk a műtőbe (nekem császár volt), le kellett ditkálni 1 db fiú és 1 db lánynevet, ez került a karszalagra ill. a kiságyra, viszont az anyakönyvet pár nappal később készítik el, így addig még lehet rajta változtatni. Az lesz a végleges, ami a születési anyakönyvi kivonatba kerül.
2012. ápr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!