Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tapszeres babaknak igy...

A tapszeres babaknak igy ugyanugy faj a hasuk mint a szopos babaknak?

Figyelt kérdés
Kislanyom lassan 3 hetes.Nagyon szenved a hasfajastol.Eloszor csak par orat sirt,nem tudott aludni de most mar elkezdi delutan 5-kor es egeszen keso estig nagyon sir,huzza ossze magat.Neha meglehet vigasztalni de van amikor nem.Akkor akarmit teszek nagyon sir.Nagyon rossz hallgatni.Szopi kozbe sokat megallok bufiztetni,adok neki infacol-t.De tobbet nem igazan tudok tenni.De ezt nem fogom meg hetekig birni hogy uvolt egesz delutan es tehetetlen vagyok.Ha tapszert adnek neki akkor is ugyanez lenne a helyzet?
2009. jún. 19. 00:24
 1/10 Nikcsi ***** válasza:
100%

Szia!


Sajnos azt kell mondjam hogy igen. Az en babam 6 hetes kora ota tapszeres es ugyanugy megvolt a hasfajos korszakunk 3 honapos koraig. Ugyhogy kar lenne tapszerre valtanod, mindenkeppen szoptasd. Probalj ki esetleg tobbfajta keszitmenyt hasfajasra, pl. a homeos cuccokat, nekunk a tornaztatas is sokat segitett.

2009. jún. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs osszefugges, mert az en kisfiam csak szopizott, es o sose volt hasfajos. Meg bufiztetni sem kellett, mert sose bufizett.
2009. jún. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg rájönni,esetleg nem szedsz-e valamit(vastabletta,egyéb bogyó naponta),ami még neked is okoz görcsöket.Nálunk ez volt!Már nem mertem enni semmit,mindentől fájt a hasa,legalábbis azt hittem!Később kiderült hogy CSAK a vastól!!Ha szedsz vasat,hagyd abba,igyál helyette inkább céklalevet,meg vörös húsok,máj.Próbáld pukiztatni úgy hogy a kis lábait felnyomod a pocijáig,és közben körbe-körbe mozgatod.Tekergesd a kis lábait 10-15 másodpercig,aztán nyújtsd ki neki,és megint.Hátha segít.Addig csináld amíg pukizik.Ez megmozgatja kicsit a beleket,és kijön a levegő.Az is lehet h sokat eszik,vagy hamar kiszívja,és azért fáj a pocó.A menet közbeni büfiztetés jó!!A hasfájás okára kellene rájönni,ha segít:írd le mindennap mikor mit eszel,mikor szopiztatsz,és mikor fáj a hasa.Az anyatej kb 3 óra alatt emésztődik meg,talán az időpontokból látod mi válthatja ki.Csak bíztatni tudlak,mert tudom milyen nehéz korszak ez!!De szoptass továbbra is,tápszeres babák is ugyanúgy lehetnek hasfájósak.Ja és még egy tipp,vagy inkább tanács:szoptatás előtt jó 1 órával nagyon ne tornázz,úgy értem megterhelőbb fizikai munkát ne végezz ha nem muszály,mert ennek hatására a tejben túl sok tejsav termelődik,amitől szintén fájhat a pocak.Én szoktam még meleg (frissen vasalt)textilpelust tenni a hasára,a meleg is jó hatással van rá,és persze simiztem neki,amikor tudtam.

Jó lenne ha leírnád mennyi időnként szopizik,mert ha még emésztetlen tejcsi van a gyomrában,és arra rászoptatsz,akkor is megfájdul.Ha eddig mondjuk cicin nyugodott meg,akkor adj neki cumit.SOK SIKERT!!Majd írd meg hogy alakulnak a napok!

2009. jún. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Az én picikém is nagyon hasfájós volt,és komolyan mondom ahogy letelt a 6hét mintha kicserélték volna.

Most 4hós és 3hete kap tápot (sajna) és annyi változott hogy átalussza az éjszakát (előtte egyszer kelt enni).

Szerintem mindenképp tarts ki még egy kicsit, hidd el jobb lesz :)

2009. jún. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok! próbáltad az Espumisan-t????nekünk az is segített (puki, kaki max 5perc)
2009. jún. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Bírd ki még 1 hétig és próbáld meg a Gripe watert. nekünk az vált be. 1 hónaposan adható neki. Nekem tápszeres volt a kisfiam.
2009. jún. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
sokat olvasom ezt az oldalt a hasfájos babák különbözöek van akinek beválnak a modszerek van akinek semmi se csillapit.Szerintem tápszerra ne is gondolj ha van cici! De a tápszeresek is gondba vannak csak ott még az a lehetösség is van hogy tápszert cserélnek.Nekem az ismerösöm is le állt a kapott anyatejröl gyogytápszert írtak neki, de 8 hónaposan is sírt sokat a baba. Valakinek hamar elmulik van aki sokáig killodik!Van még szélcsö is a patikába.
2009. jún. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Arra figyelsz hogy te mit eszel? Mert lehet hogy te eszel olyat amit nem szabadna, attol faj a babad hasa.

Annak olvass utana, hogy mik vannak a tiltolistan amikor szoptatsz.

Valaki ehet mindent, a babajanak nincs tole hasfajasa, de nem mindenki ilyen szerencses.

A babam szopizott, soha nem volt hasfajos. Kesobb csak a babantol volt szorulasa neki.

De en amikor szoptattam nem ettem babot, borsot, kaposztat pl. ezektol en is pukizok, ugyhogy a babamnak is fajt volna a hasa.

2009. jún. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Koszonom a valaszokat!

Nem eszek semmi olyat ami felfujna vagy fuszeres lenne vagy ilyesmi.Van 1-2 jobb naounk amikor csak kicsit sir.nyoszorog ha faj a hasija de tegnap delutan 5-tol este 11 -ig vegig uvoltot.Latszott rajta a fajdalom mintha szegeny a falat kaparta volna fajdalmaban.Nagyon sajnaltam!Persze kozbe szunyokalt 20-30 percet de csak olben.Napkozben meg elis van de delutan rajon es akkor tobbnyire csak olben van el.Olyankor simogatom a hasat,hatat.De nagyon nehezen viselem a sirasat!!!Szornyu hallgatni!Nem tudom hogy fogom meg 3 hetig vagy tovabb kibirni.Orulten moho szerintem ez az egyik ok.Regebben tobb orat is kibirt eves nelkul de most 3 orankent tobbnyire font van enni.Eves kozbe legalabb 3-szor bufiztetem.De van hogy meg eves utan 1.5 oraval is buggyan ki belole egy kis kaja!Szenvedes kozben nem hallom pokizni es van hogy orak eltelnek mire kakil.Ami narancs sargas szinu es eleg hig allagu.Ez legalabb 2-szer szokott lenni 1 nap.Amugy nagyon jo baba lenne.Imadnivalo.De egyedul vagyok vele es nagyon nehez!Semmit sem tudok csinalni!Tenelg nem tudom mi lesz meg hetekig!De megprobalok majd uj dolgokat is hogy hatha tudok rajta segiteni valahogy ha meg egy kicsit is!

2009. jún. 19. 12:58
 10/10 anonim ***** válasza:
az én fiam míg szopott iszonyatosan hasfájós volt. 3 hét után tápszert kapott, a hasfájást mintha elvágták volna. 13 hónapos múlt, azóta egyszer fájt a hasa...
2009. jún. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!