Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bajban vagyok a hozzátápláláss...

Bajban vagyok a hozzátáplálással, mit csináljak?

Figyelt kérdés

4 hósan kezdtük a hozztáplálást, most 7 ónapos, de kb 3 hete teljesen megváltozott, nem akarja elfogadni az ételt amit adok neki. teljesen kikészültem már ettől, sokszor sírtam is, hogy csinálom neki a kaját, ő meg nem hajlandó megenni. Egyszerűen nem tudom mit csináljak. Volt, hogy beletömtem a kaját. De az is előfordult, hogy ha nemkért, abbahagytuk az evész, később ugyanazt adtam neki. A férjem szerint ilyenkor adjak neki tápszert, ha nem kéri. De ehhez nem szeretném hozzászoktatni, nem akarom ,hogy az legyen, hogy ha valami nem tetszik neki, akkor tudja, hogy kap mást, amit szeret. tegnap már a tejpépet sem fogadta el, pedig azt mindig is nagyon szerette, ma pedig a banánt nem akarta megenni. Néha azt vettem észre, hogy az üveges kaját jobban megeszi ebédre, ezért az utóbbi pár napban azt kapott ebédre. De többször nem tudok madni neki üvegest, mert nagyon drága.

Egyszerűen nincs ötletem, mit csinálhatnék, teljesen el vagyok keseredve.


2009. jún. 18. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha a tápszert szívesen megeszi, próbálj meg tenni az ételbe, hátha így szereti.
2009. jún. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A tápszer sem nagyon megy, de azt legalább megissza, hol kevesebbet, hol többet.

Próbáltam keverni az ételbe, de akkor szinte csak megkóstolta, és nem volt hajlandó többet enni belőle.:(

2009. jún. 18. 16:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Ua. vagyok, az is előfordulhat, hogy melege van és kevésbé éhes, ezért inkább "iszik" (tápszert). Szerintem ez csak átmeneti dolog nála, de teljesen megértelek, hogy aggódsz.
2009. jún. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja igen, és a babák 8 hónapos koruk körül kezdenek válogatósak lenni, sógornőm ugyanennyi idős kislánya is kevés fajta ételt eszik meg.
2009. jún. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
lehet, mert a sütőtököt nagyon szereti, szerintem azt bármikor megenné.
2009. jún. 18. 16:39
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én lányom 7 hónapos lesz a napokban, nála akkor fordult elő, hogy azt sem ette meg, amit szeret, amikor jön a foga, ha nagyon meleg van, és mielőtt lebetegedett. Előtte pár nappal már semmit nem evett meg szinte. Sztem ne aggódd túl a dolgot, próbálkozz mással, sztem a lényeg, hogy egyen vmit, ha az tápszer, akkor azt. Én olyankor megszoptattam, mert ő még szopcsizik is. De amúgy olvastam, hogy nem kell kikészülni attól, hogy nem eszi meg, amit főztél neki, hane pár nap múlva újra kell próbálni. Kitartás!

2009. jún. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló volt a helyzet! Amit én főztem nem akarta megenni a tányérjából, aztán csak az üveges bébiétel kellett neki!Aztán valami ötlettől vezérelve amit én főztem beletettem az üvegbe és láss csodát megette mindet ami benne volt!Nem tudom mitől lehet ez de próbáld meg hátha bejön! Sok sikert! 9hós kis zsivány anyucija :)
2009. jún. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A lehető legnagyobb hülyeség volt beletömni a kaját, lehet azóta nem eszik szívesen. Ha valami neked nem ízlik Te sem eszed meg, ő is csak ember. Kislányom is akkor csinálta mikor jött a foga, aztán elmúlt.

Türelem kitartás, nem fog éhen halni. Ilyen melegben a folyadék a lényeg.

2009. jún. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönom mindenkinek
2009. jún. 18. 16:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!