Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan és mivel etessem a...

Hogyan és mivel etessem a kislányom, ha fogzik, és sem a kanál, sem az ételek nem tetszenek neki?

Figyelt kérdés

10hós. A 7. és 8. fogával küszködik, ennyire még egy fog érkezése sem viselte meg, pedig az utóbbi 4 egyszerre jött.

A kanalas ételek nem mennek már több mint egy hete. Az első pár kanál lecsúszik, aztán nem kell neki. A tejpépet napok óta nem kéri. Azt vettem észre, h inkább a darabos étkek kellenek neki. De még olyanokat nem próbáltunk. Miket adjak neki? Hogyan? Pl. tízóraira barackdarabokat stb.? Ebédre? Ezekkel így hogyan lakik jól? Ma -kissé undi- pl a gyümölcspürét már kenyérhéjon adtam, arra nyitotta a száját. És a főzwelékekkel mi legyen? SZóval nagy a tanácstalanságom...


2009. jún. 17. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaz az én fiam még csak 8,5 hónapos, de most mi is vergődünk kicsit, néha nagyon. A felső foga jön kb 1 hete, úgy ahogy írtad első pár kanál oké, aztán fordítja el a fejét és panaszkodik. Néha kiegyezünk h jó, akkor csak odatartom a kanalat és ő leszürcsöli, így nem ér az ínyéhez. Ma adtam neki pici darabos főzeléket, szívesen fogadta. Úgy csináltam mint eddig krumpli répa gyökér husi, csak nem turmixoltam totál péppé. Élvezettel rágózott rajta :) Ha meg nem sikerül megenni egy egész adagot, akkor kipótolom neki tápszerrel, azt mindig elfogadja. Egyébként mi homeopátiázunk Chamomilla vulgaris 15 ch-val, attól jobb szokott lenni.

2009. jún. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Alig vártam, h vki válaszoljon! :)

Képzeld, ma én is darabosan adtam a főzeléket, úgy tűnt tetszik neki. Már nem öklendezett tőle. Aztán sajnos a fele után nem kellett neki. Pedig a dupláját szokta enni.

2009. jún. 17. 21:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam sem akar enni:(.Egyedül a tápszert eszi meg rendesen,de ő már 14 hónapos.Szóval más kajára is szüksége lenne egy nap.Joghurtot eszi,meg babakekszet,egy kis kiflit,de csak pár falatot.De a főzelék egyáltalán nem kell neki,pedig azt mindíg szerette.Meg bírt enni belőle 300g-ot is egy étkezésre.Most meg....

Neki is jön vagy 3 foga egyszerre,ebből 2 kisőrlő.De gondoltam már arra is,hogy a nagy meleg miatt nem kívánja az ételt.

Azt mondják,hogy a lényeg az,hogy igyon sokat!Remélem hamar megjön majd az étvágyuk!

2009. jún. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

adhatsz neki banánt is, akár haraphatja is. én félbe szoktam vágni a banánt, és hagyom, hogy harapja. krumplit és sárgarépát egybe megfőzöd és felkockázod neki. akár játék közben is adj a szájába falatokat, meg fogja enni, még tetszeni is fog neki, hogy csak úgy eszegethet, haraphat.

én a kanalazást nem is erőltettem neki ilyenkor. napközben sokszor evtt ilyen falatokat, meg adtam neki kenyérfalatokat vajjal, vajkrémmel, sajtdarabokat is.

este és reggel tápszert kapott gyümölccsel összeturmixolva, így megitta szívesen.

Remélem tudtam azért segíteni.

zöldségek közül még a főtt karfiol nagyon finom omlós, az én fiam szereti azt is megenni, ha csak úgy a szájába adom falatokban.

2009. jún. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

volt olyan nap, hogy egy fél pohár joghurtot evett meg a babóm.

Ha ki akartam vinni a konyhába, már rúgkapált, hisztizett.

Aztán amikor a ez a szakasz lecsengett 2 hónap alatt 1 kg hízott, nem győztem neki enni adni.

16 hónaposan 16 foga volt. most 19 hós, és indulnak a hátsó rágófogak, és már harmadik napja nem igazán eszik. A gyümölcsöt vagy a hideg italt (víz, tej) elfogyasztja.

2009. jún. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitok!

Megpróbálok megnyugodni és összeszedni magam.

Jó babázást!

2009. jún. 18. 11:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!