Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3.5 hós a babám és nem akarja...

3.5 hós a babám és nem akarja a tápszert enni. Le lehet cserélni teljesen a folyékony tápszert tejpépre?!

Figyelt kérdés
Eddig PEPTI 1 és Milumil 1 tápikat evett a babám de jó néhány napja nem eszik egész nap, csak hajnalban egyszer, amúgy meg csak tea kell neki. Elvittem orvoshoz és Vanníliás Milupa HA tejpépet írt fel (4 hós kortól - ő még nincs is ennyi). Elsőre bezabált 80-at belőle - többet próbaként még nem mertem bekeverni - nagyon élvezte. A tápszer azóta sem kell neki. Most ilyenkor mi van?! Élhet egy 3.5 hós baba ilyen vaníliás - curos :-( - tejpépen kizárólag?!
2009. jún. 17. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem szerencsés ez a pép.


Talán az időjárás miatt nem akar enni, vagy épp ilyenje van. Amúgy milyen a viselkedése? Ha élénk, szokásosan viselkedik, van széklete, akkor én nem erőltetném a pépet, próbálkoznék tovább tápszerrel. Rengeteg van a piacon, csak beválik valamelyik.

2009. jún. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
a cukortartalom iatt nem szerencsés, v. miért?
2009. jún. 17. 15:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy egy nap csak egy alkalommal adható tejpép a babáknak. Szerintem semmiképp ne adj minden etetésre tejpépet, inkább próbáljatok más tápszert, esetleg némi gyümölcspépet (almát, barackot, répát).
2009. jún. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
teljesen össze vagyok kavarodva. ha eszik gyümölcsöt azt honnan tudjam, hogy mennyi tápszevést "vált ki"?????
2009. jún. 17. 15:45
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Mi ugyan így jártunk, csak az én babám még csak 3 hónapos.

Voltunk mi is dokinál, de a másik tápszer sem kel neki.

Így mi délkörül eszünk sárgarépa pürét, délután alma-sütőtök desszertet, és este még tejpépet.

Ja és a tápszerbe keverek neki milupa vaníliás tejpépet is, hogy jobb legyen az íze, így néha megissza.

2009. jún. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Próbáljátok ki a Hipp tápszert, nálunk bevált, kicsit édeskés, sűrűbb mint a többi, szereti a babám nagyon!
2009. jún. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
16:01-estől kérdezem: ennyit eszik a babád egész nap?!?!? Fogalmam sincs, hogy ha a baba eszik valamennyi pl. sárgarépa pürét akkor az mennyi tápit vált ki... úgy értem, hogy mennyi tápszer megevésével egyenértékű???
2009. jún. 17. 21:49
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia 16.01 vagyok!


Nem ennyit eszik, néha elfogadja a tápszert is, főleg akkor amikor nincs magánál ez olyan hajnali 5 órát jelent, ekkor eszik először.

Aztán 8 körül újra próbálkozunk, valamennyit ekkor is iszik belőle + teázik is, Hippes édeskömény tea.

11-12 között Répa püré, 15-16 között sütőtök-alma püré, 19-20 között tejpép, 21 után tápszer v. tejpép.

Szóval én lassan mindent kóstoltatok vele, amire 4 hó van írva.

Amíg nem fogy, nem kell kétségbe esni, apránként megszokja ezeket a kajákat. Hidd el, ha nagyon éhes, menni fog az a tápszer is néha.

Én nem igazán erőltetem a tápszert, nem akarom, hogy felfújt legyen.

3450 g született, 3 hónapos 11 napos és 6550 g. Legvégső esetben én adnék neki feles tejet, ami felforralt víz és bolti tej + egy kis gríz. Semmiképpen nem hagyom a gyerekem éhezni, akárki akármit mond is a hozzátáplálásról. Régen nem volt ez a sok megkötés mégis felnőttünk. Ja és hozzáteszem első babás anyuka vagyok, majd én mindent magamtól kitapasztalok nála. ha valmi nem jó neki, azt ő úgy i jelzi.

2009. jún. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja és nem foglalkozom azzal, mennyi tápszerrel egyenértékű, annyit eszik amennyi jól esik neki.
2009. jún. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!