Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy 8 hónapos...

Mit tegyek, hogy 8 hónapos kisfiam anyatejen kívül mást is egyen?

Figyelt kérdés
Nem szeret semmit, ha beletudok "tuszkolni" a szájába egy kis pürét, csak hogy érezze az ízét, minden esetben fintorog, kiköpi, vagy öklendezik tőle! Félek, ha nem lesz több tejcsi, akkor mit fog enni? És inni sem kér semmit. Cumisüveget ismeri, mert abból kapja 6 hetes kora óta a tejet.
2009. jún. 17. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem előbb próbálkozz valami hígabbal. Pl: Tea, gyümilé, ha ezeket elfogadja akkor szépen lassan próbálkozz a pürékkel is. Szerintem túl sűrű még neki a püré a tejhez képest és ezért nem fogadja el, nem biztos, hogy az ízével van baja... Ha ez sem megy kérd ki a védőnő véleményét vagy gyerekorvosét, főleg ha már érzed, hogy kevés a tejcsi. De aggódni nem szabad, mert attól még kevesebb tejed termelődik.

Sok sikert!:)

2009. jún. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet kevés a tej, ha csak azt eszik a babád. Ha kevés lesz neki, el fogja fogadni a pépes ételt, de az is lehet, hogy őt majd csak az hozza lázba, ha már ő eheti a kezébe fogott falatokat. Ha még nem eszik, akkor még nyilván nem érett meg rá. Tudom, hogy ez aggasztó lehet, de hidd el, nem fogja éheztetni magát. A lényeg, hogy minden nap egyszer kapjon lehetőséget az evésre, de megtömni nem szabad, mert akkor eleve megutálja az egészet. Szerintem az édes levekre ne szoktasd rá, mert akkor mást nem fog elfogadni. Fog ő enni, ha igazán szüksége lesz rá. Gondolom nem fogy, szépen gyarapodik testileg-szellemileg. Egyébként én sem vagyok sokkal beljebb a 8 hós lányommal. Ő ugyan elfogadja, de pár kanálnál többet ritkán eszik meg. 90%-ban ő is anyatejen él. Én is görcsöltem emiatt, aztán a szopis baba-mama klubban ahová havonta járok megnyugtattak a nagyobb gyerekek anyukái, hogy az ő gyerekük is sokára kezdett enni, (kb. 1 éves koruk után, ahogy elindultak). Az, hogy a tiéd egyáltalán nem fogadja el, arra utal, hogy még nem kész rá.
2009. jún. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ennyi idősen alig evett főzelékeket,csak néhány kanállal.A gyümiket szívesen eszegette.Nálunk is a fő táplálék az anyatej volt.Ez legalább 10 hós koráig tartott,most múlt egy éves szépen eszik,mindent ami neki való és már csak 3-4x cicizik egy nap.

Én is teljesen el voltam keseredve ettől,de sokan megnyugtattak,hogy ez "normális".Én minden nap megkínáltam a főzelékkel,és általában 2-3 napig ugyanolyat adtam neki.A harmadik napra mindig többet evett meg mint az első két nap.És a főziket ízesítheted almával,körtével amit majd szép lassan (idővel)kivonsz belőle!

2009. jún. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam 10 hós és már 3 hónapja nem hajlandó semmi mást enni az anyatejen kívül. Nem tudok mit csinálni. Még nincs fogunk, csak abban reménykedek, hogy ha végre kibújik akkor változik a helyzet.
2009. jún. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!