Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hós a babám. Glutén mehet e...

8 hós a babám. Glutén mehet e már?

Figyelt kérdés
Mindneki ellenzi de én néha bele szoktam lopni egy háztartási kekszet egy almához.Rosszat teszek ezzel a babámnak?lessz vmi baja tőle?
2009. jún. 17. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
szia, igen a régi felfogás szerint egy éves kor alatt nem ajánlott, ugyanakkor régebben már 4hótól adták a háztartási kekszet ami gluténes. Ha nincs a családban lisztérzékeny akkor 6hótól nyugodtan adhatod. (az újabb kutatások 4-6hótól ajánlják) Az én fiam 6hós és kap kekszet, gluténes tejpépet, nálunk nincs lisztérzékeny. Ha kiütéses lesz tőle, -bár ha a keksztől nem volt akkor semmi gond - ne add neki.
2009. jún. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
nem teszel rosszat, tudod a trendek itt is változok, mint a divatban, egyszer ez jó majd késobb már nem de pár év múlva megint, most hallottam nem rég,hogy hat hónapos gyerekeket már nyugodtan lehet szoktatni a gluténhez- ha nincs alergiás a családban
2009. jún. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát apának volt allargiája de most nincs.Akkor inkább ne adjak még neki gluténeset?vagy ennyi azért nem olyan sok?
2009. jún. 17. 13:10
 4/4 anonim ***** válasza:
ki kell próbálni. Én 10 hónapos korától adok a babámnak babakekszet és kiflicsücsköt, mert akkor már volt 3 foga, amivel el tudta rágni. mi mondjuk nem vagyunk allergiásak a gluténra. szerintem ha már adtál almába kekszet, és semmi baja nem lett tőle, akkor nyugodtan adhatod továbbra is. Nem teszel vele rosszat, jó étvágyat a babádnak hozzá!
2009. jún. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!