Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 10 hónapos kislányom vasárna...

Bree23 kérdése:

A 10 hónapos kislányom vasárnap délután lenyelt a számológép gombjai közül egyet. Azonnal hívtam a háziorvosunkat aki annyit mondott hogy szerdáig ha nem jön ki természetes módon akkor baj van. Van valakinek hasonló tapasztalata vagy tanácsa?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 3. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
en a helyedben bevinnem az ugyeletre! Ha nem jon ki, valoszinu megmutik...
2012. ápr. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Jesszu mit csinált a gyerek Végignyalta? rágta???
2012. ápr. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
Vasárnap??? Már rég ki kelett volna jönnie ügyelet s korház
2012. ápr. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly már megjártam az ügyeletet a kislányommal, lenyelt egy kis lapos műanyag korongot. Ráment az egész délutánunk teljesen fölöslegesen.

Megnézték a torkát, hogy nem tapadt e rá, megnézték, hogy nem nyáladzik és ennyi. Se UH, se röntgen nem volt, azt mondták, úgy sem látszana semmi. Majd kikakilja és kész.

A vizsgáló orvos azt mondta, hogy ha van étvágya és nem látok rajta semmit, akkor kár aggódnom, van ennél cifrább is, pl nyitott biztosítótű, ami szintén ki tud jönni magától.

Egyetlen dolog amivel rohanni kell, az a gombelem,meg persze az összes elem, de azok már túl nagyok. A benne lévő sav kilyukaszthatja a gyomrot, vagy a beleket. Az nagyon-nagyon veszélyes, azzal egyből kórházba kell menni, nem orvoshoz.


Kedves kérdező, nyugi, ha nincs tünet, ki fog jönni. Még benne vagytok a 3 napban, nálunk is annyi volt pont:)

2012. ápr. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
az én lányom egy pénzérmét nyelt le. volt rötgen is és a doki mondta hogy ha a legszűkebb helyen átmegy nemlesz gond. de ő kb. másfél éves volt.
2012. ápr. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
A fiam egy nagyobb műanyag golyót nyelt le, meg is akadt a torkán, de lecsúszott. Ivott rá vizet is,így lement, tehát nem volt pici darab. Egy hét múlva találtam meg a kakiban, semmi baja nem lett. De egy ilyen gomb nem kerek, ki tudja hol akad el. szerintem nézesd meg!
2012. ápr. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az öcsém anno csapágygolyót nyelt le és csak 4 nap múlva kakilta ki!Nyugi!
2012. ápr. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kisfiam 3 évesen a számológépből kiszedett gombelemet nyelte le. Mi bevittük a kórházba, megröntgenezték hogy hol van, nem-e akadt el. Ezután kapott 10 ml hashajtót és mondta a doktornő hogy etessem, etessem és etessem ,hogy a kaja valahogy körülfogja és talán így könnyebben távozik. Reggel is kapott 10 ml hashajtót és délben gond nélkül kikakilta az elemet.


Én a helyedben kórházba vinném, ha más nem is, de legalább egy röntgent csináljanak.

2012. ápr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Na, azóta nem kakálta még ki?
2012. ápr. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen hála Istennek 4 nap után kijött természetesen :) Konzultáltam a gyerekorvosunkal és a kórházat is felhívtam és mindenhol azt a választ kaptam, hogy nem nagy eséllyel okoz egy ilyen gomb gondot rá másnap ki is jött. :D
2012. ápr. 12. 09:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!