Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is keveset eszik és...

Másnak is keveset eszik és keveset hízik a babája?

Figyelt kérdés

Mi 4 hósak vagyunk, anyatejes, 3 óránként eszik összesen 7x egy nap 60-80g-kat és 100g körül hízik egy héten. Ez nagyon kevés?

3160g 52 cm-el született és most 5700g körül van és 62 cm.


2009. jún. 15. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia. Nálunk ugyanez volt a "probléma" 3130gr és 49cm-el született . Az én kislánynom 6 hónaposan volt 5770 és 67cm,most 8 hónapos lesz 6300gr és 69cm.... 4 hónapig ő is csak szopizott,de azt mondták nyilván kevés neki a tej ezért kell a potlás,nem akartam,de a következőre is csak 10dkg-ot hízott heti szinten,hát kapott potlást,nos attól sem hízott jobban,akkor azt mondták emeljem az adagját 2 potlásra,a tejem kevesebb lett ettől,aztán el is ment.De nem hízott jobban,most már eszik mindenfélét,meg tápszert is kap,de a múlt hóban is 27dkg-ot hízott 1hónapban,igaz ő le is mozogja :) Szerintem nem rossz,ne hagyd magad befolyásolni !

Minden jót

2009. jún. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az enyém is 100-120 grammokat hízik hetente, csak anyatejes, tegnap volt 14 hetes és 5550 garmm/63 cm (3950 garammal született).

Ritkán mérem, hogy mennyit eszik, egyrész, mert látom, hogy jól van lakva, nem sír, pisi, kai van, másrész, ha próbaáltam mérni kaj előőt, akkor rendszerint üvöltött és össze-vissza ugrált a mérleg.

Amikor sikerült, akkor 120-130 gramm volt, de az nem most.

A dokinál múlt héten voltunk oltáson, egy hónap alatt hízott fél kilót, nem mondott semmit, ami baj lenne.

Egyébként egy hete hasra fordul.

Van amelyik baba kevesebbet hízik, van amelyik többet.

Amíg nem látom, hogy éhes marad, addig nem adok neki pótlást, csak azért, hogy hízzon.

2009. jún. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem követeli, havonta gyarapszik, és elégedett a gyermekorvosod, akkor ne aggódj. Mondjuk az orvosok-védőnők elég fafejűek tudnak lenni időnként, vigyázni kell velük is, képesek 20 grammos kiegészítéseket is propagálni, ami hülyeség. A te babád valószínűleg kisétkű:)))
2009. jún. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi 4 hónaposan voltunk 5300grammosak. A második harmadik hónap között csak 19 dkg-ot hízott, majd 3 és fél hónaposan elkezdtem neki az almát... stb adogatni, és megtáltosodott. 80 dkg-ot hízott! Neki ez hiányzott. Azóta is ebédra kapja a zöldségét, v gyümölcsét, a többit szopizza, de van úgy, hogy napi 8-1
2009. jún. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző voltam, folytatom: szóval 8-10 alkalommal. Ha nem enne mellette, tuti nem hízna. Ez van!
2009. jún. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!