Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babátoknak elég egy...

6 hónapos babátoknak elég egy 190g-os bébiennivaló?

Figyelt kérdés
Ma szeretnék adni neki először üveges főzeléket(eddig főztem Neki) de elég kevésnek tűnik a 4 hónaposoknak , való krumli/sütőtö üveges ennivaló. Lehet másfél üveggel adni, vagy az sok? Barátnőm szerint ne adjak, akkor se ha sír evés után, mert így is kövér.6 hónapos lesz, kisfiú, és 8700g körül van. Szerintetek?
2009. jún. 15. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom max 3/4 üveggel eszik meg egyszerre, de ő csak 7 kiló 7,5 hósan. Meg egyébként se nagy étvágyú.:)

A barátnőd ezekszerint éhezteti a gyereket...

Ha éhes, nyugodtan adjál neki annyit amennyit kér,ha 2 üveggel megeszi had egye! Tudja ő mennyi kell neki!

Én pl. adnék még a kislányomnak, de nem kell neki. Beletömni meg nem fogom, csak azért hogy elmondhassam hogy ő 1 üveg kaját megeszik.

Annyit eszik, amennyi belefér.:)

2009. jún. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem annyit adj neki,amennyi jólesik neki.

Amúgy az enyémnek elég még egy üveggel.De ha nem lenne elég akkor adnék még neki.

Üdv:8hós baba anyukája

2009. jún. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen igen, adj neki annyit amennyit megeszik. Ő tudja mennyi kell neki. Nehogy éheztesd! Aki felnőtten kövér nem azért az, mert duci volt csecsemőkorában, nyugi.
2009. jún. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

7,5 hónapos a lányom, most eszik meg egy üveggel. 6 hónapos korában 3/4 üveg fogyott. Ő is csak 7 kg amúgy, nem vmi jó evő.

Adj neki egy üveggel, ha nem elég, majd jelzi! Akkor bonts neki másikat! Ha nem sír, hogy éhes, akkor viszont ne adj! Én kicsit soknak találom a lányom étvágyához viszonyítva, de neki nincs túl nagy, így nem mérvadó! :)

Semmiképpen se éheztesd, ez a biztos!

2009. jún. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem eleg lesz. Ha kitoltod a talkaba, amibol etetni szoktad a sajat foztoddel, akkor ugyis latni fogod, hogy van-e annyi, amennyit altalaban enni szokott.

Nem feltetlenul attol sulyos egy baba, amennyit eszik. Erre az en fiam az elo pelda.

O 130, max 140 grammot eszik fozelekbol es gyumolcsbol, tejpepbol kevesebbet. Ketszer kap tapszert, tehat csak ez az ot etkezes van egy nap. Most lesz het honapos.

Azt mondja mas is, hogy ez nem nagy mennyiseg. Ennek ellenere a fiam 10 kg es 76 cm. :-)

En annyit adok neki, amennyit orommel megeszik, nem fogom sem tomni, sem eheztetni. Szerintem az nem normalis, ha nem csillapitja valaki a gyermeke ehseget.

A baratnodnek javasolj egy hasonlo elven mukodo fogyokurat. Lekotod a labait, hogy ne tudjon jarni, az osszes etelt szamara nem elerheto magassagba teszel es amikor te ugy gondolod adsz neki enni annyit, amennyit gondolsz es nem foglalkozol vele, ha eves utan ehesen tobbert konyorog. Termeszetesen te latotavolsagon belul nagyokat falatozol mellette.

Kimeletes, ugye? Meg felnottel sem lehet ilyet megtenni, mert azt mar buntetik.

2009. jún. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam 6hós s van olyan, hogy nem elég 1üveg, pedig csak olyat kap mibe husi is van. pld. az almaszósz csirkével, na abból másfél üveg lecsúszik. Eszembe nem jutna kevesebbet adni neki mint amit kér. 71cm, és 8,4kg.
2009. jún. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!