Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mit ért ez alatt?

Ki mit ért ez alatt?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom a kérdéseitekben, hogy érdekelne benneteket mások napirendje 3-5 hós babákkal, és a válaszokban pedig alvás, evés, és játék szerepel. Nálunk is így van, a kérdésem csak annyi lenne, hogy ki mit ért "játék" alatt? Ti hogyan és miket játszotok egy 3-5 hós picivel?
2009. jún. 15. 00:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
én pl olyasmit értettem rajta pici korban, hogy a kiságyban fekve nézegeti a zenélős forgóját, a játszószőnyegen mutogatom neki, mit tud csörgetni, mikor már fog, adok neki különféle tapogatnivalót, énekelek neki, bohóckodok, nevettetem, beteszem picit a bébikagylóba, hogy olyan szögből is tudjon nézelődni, ilyesmi.
2009. jún. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen korú gyermek játéktevékenysége figyelmének lekötésében, idegrendszerének fejlesztésében áll elsősorban. Vannak picik akik önállóan is sokat eljátszanak (elnézelődnek, kezüket próbálgatják stb.), de a közös játék is fontos. Tehát a játék az, hogy ingergazdag környezetet teremtsünk számára, ahol nézelődhet (színes játékok, forgók stb.), és elálmosodásig ez a program... A vele való "beszélgetés" is ide tartozik pl. Mozgásfejlesztő gyakorlatokat is lehet játékos formában.
2009. jún. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

én annyival kiegészítenmém,hogy 3-4 játéknál többet ne rakj köré,inkább cserélgesd a játékokat,mert :

1. megunja

2. az ingerelárasztás sem jó,attól ugyanúgy nem fog bírni sokáig egyedül játszani

2009. jún. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek, én is hasonlóan "szórakoztatom" a babámat, csak érdekelt, hogy jól/jót csinálom/csinálok-e? :)
2009. jún. 15. 23:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!