Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen főzelékeket csináltok...

Milyen főzelékeket csináltok 7 hónapos elmúlt babátoknak?

Figyelt kérdés
Úgy látom már unja amiket adok neki, mert csak ímmel-ámmal eszi.Pl: brokkoli-krumpli, kelbimbó-, sárgarépa-, karalábé-, spenót-, krumplival, egy héten egyszer teszek hozzá csirkehúst is, meg gyümölcsöket is adok. Mivel tehetném neki még változatosabbá?
2009. jún. 13. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Cékla-alma-krumpli, cukkini-krumpli(néha kis banánnal). Hirtelen ezek jutottak eszembe, azon kívül amit te írtál.
2009. jún. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ezeket csinálom még: cékla-alma-krumpli, sárgarépa-sütőtök, sütőtök-krumpli, borsó-krumpli, vegetás krumpli (bioboltban vettem só nélküli vegetát), meggy-krumpli, almás-gesztenyés rizs, tökfőzelék krumplival, és mindehhez hol csirke-, hol pulykahusi.

Gyümölcsből is mixeket csinálok: pl meggy-banán, banán-őszibarack, körte-őszib, sárgabarack-banán, gesztenye-meggy-alma, stb. van amikor babakekszel "dúsítom", van amikor darált kukoricapelyhet.

2009. jún. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Cukkini+paradicsom+csirkemell+kis bazsalikom

Kapros tökfőzelék tápszerrel+rizsliszttel "rántva"

Krumplifőzelék az előbbi módon "habarva" kis babérlevéllel

Sárgarépa+petrezselyem gyökér+krumpli "rántva" tárkonnyal ízesítve

Én hús gyakrabban teszek a főzelékekbe, kb kétnaponta

2009. jún. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Annyi kérdésem lenne, az utolsó válaszolóhoz, hogy a "rántáshoz" ugyanúgy sűríti a tápszert, mint amikor megissza a baba?

És és még annyi, hogy milyen rizst főztök meg, sima zacskós rizst, vagy pl. anclobenst meg ilyesmit? És utána összeturmixoljátok? Köszi szépen!

2009. jún. 13. 20:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
cseresznye- krumpli ,meggy-sinlac ,öszibarack - sinlac én a gyümit zöldségel is keverem
2009. jún. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A rántáshoz-habaráshoz mindig a főzőléből veszek ki annyi mennyiséget, amiben a tápszer feloldódik, kb 30ml 1 adagolókanálhoz, majd ezt keverem a rizsliszthez. Ki kell kísérletezni a mennyiségeket, van, hogy nekem sem sikerül elsőre a hígítás.

Rizst sima rizst használok, jól szétfőzöm a vízben, majd turmixolom, néha maradnak benne kis darabok, de nem szokott gondot okozni. Nagyon finom a rizs+sárgarépa+petrezselyem gyökér+csirkemell mix is.

2009. jún. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!