Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 2 hetes. Sokszor...

Kislányom 2 hetes. Sokszor nyafizik napközben, de a cumi megnyugtatja. Nem baj, ha adom neki? Nem bírom hallgatni ahogy sírdogál.

Figyelt kérdés
2009. jún. 13. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
A lányom 3 hónapos, az elejétől cumizik, szopik rendesen, csak anyatejes.
2009. jún. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
anyatejes vagy tápszeres nem lehet hogy hasfájós lessz???
2009. jún. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Miért lenne baj. Egy anya meg kell tudja nyugtatni a picijét.

Fogszabályos cumit használj és szilikonosat.

2009. jún. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Gyerekfüggő. Az első két gyerekemnél adtam cumit. Alig bírtam őket leszoktatni róla (három évesen), egyébként akár fogszabályzós, akár nem, a nyitott harapás esélye ott van.

A második két gyereknél már nem adtam cumit, tanultam a szituból. Én voltam a cumijuk, 2-3 hónapon keresztül szinte 24 órában rajtam lógtak, komfortszopiztak. De megérte. Nincs és nem is volt velük harc a leszoktatással.

Persze ez nem szentírás, akad olyan gyerek, aki simán le tudja tenni a cumit, mielőtt oviba megy. Aztán láttam már az utcán 5-6 éves kölköt, cumival a szájában. Na, az röhejes volt. Én úgy gondolom, neked kell eldöntened, most küzdesz kicsit, vagy 2-3 év múlva. Mert a cumi az mindenképpen pótszer, akár tetszik, akár nem. De az ember (lánya) persze, hogy tart mindentől, aztán majd 10-15 év múlva attól, hogy a gyerek azért gyújt rá, mert csecsemőkorában orálisan fixálódott :))))

2009. jún. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi 3 hetesen kezdtünk cumizni, mert nagyon nyügi volt(frontérzékeny, hasfájós). A mai napig még elaludni is cumival szeret(5 hós), és most olvastam, hogy ha alvás közben is cumizik, kisebb a bölcsőhalál kockázata is, mert folyamatos a szopóreflex miatt nem kerül mélyalvásba.
2009. jún. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi most 4 hósak vagyunk,és már nem cumizunk.Nálunk is 2 hetesen kezdődött a hasfájós korszak,szerencsére hamar rájöttünk,hogy a tejszaporító teától van baja.A lényeg,2-3 hétig volt hasfájós,azalatt cumizott, utánna nem volt hajlandó elfogadni,a harmadik hónap azzal telt,hogy fél óránként-óránként cicire kellett tennem,mert nem bírtam vele.Most 3 óránként kap cicit,nem cumizik,és egész nap gagyarászik,vigyorog.

Ez teljesen babafüggő.Nehéz döntés ez,mert nekem nagyon rossz volt nézni,hogy a 2 hetes kiscsecsemő szenved.Jó volt,hogy legalább a cumi lekötötte.

2009. jún. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nyugodtan add oda neki, ha megnyugtatja. A fiam anyatejes, de nem zavart be a cumi egyáltalán. Amikor pedig kijött az első foga, magától elhagyta.
2009. jún. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A nyugodtan odaadást azért így nem írnám le, csupán azért, mert a babák EGY RÉSZÉNÉL nem zavar be a cumi az anyatejes táplálásba. Mert másoknál viszont IGEN. Ezt tudni kell a cumi odaadása előtt. Lehet, hogy nem kell cumizavarral megküzdeni, de könnyen előfordulhat, hogy igen. És utóbbi esetben ugye már nem vígasztal senkit, ha azt hallja, hogy jééé, pedig az én gyerekemnél ez nem okozott problémát....
2009. jún. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az alvás közben való folyamatos cumizás népszerűsítését, mint a bölcsőhalál remek ellenszerét vajon melyik cumigyártó szponzorálta? Eszem megáll...
2009. jún. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!