Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig nem baj, hogy nem eszi...

Meddig nem baj, hogy nem eszi meg a zoldseget?

Figyelt kérdés

Kisfiam 6 honapos, 2 honapja kezdtuk a hozzataplalast (tapszeres).

szepen eszi a gyumiket, a gyumi-husit is, a pepeket, de a zoldsegekbol semmit nem eszik meg, sem a bebietelt, sem a hazi keszitesut.

folyamatosan probalgatom ujra adni, de kikopi, kifujja, oklendezik, fintorog.tegnap probaltam sutotokot keverni az almahoz, de ugy sem kellett. a vedono szerint mar kene fozeleket enni, de egyszeruen nem tudom beletuszkolni. masbol szepen eszik, a tapszer kivetelevel, mert azzal is trukkozni kell, hogy megegye.

fog valtozni?


2009. jún. 13. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
krumplit próbáltál neki? csak simán magában pürének. megfőzöd a krumplit, icipicit sózhatod is neki, és a főzőlével higítod annyira, hogy ne legyen száraz neki. próbáld ezt, esetleg keverhetsz bele almát. ha a krumplit elfogadja, akkor majd szépen lassan lehet egy kis sárgarépát csempészni bele. ne erőltesd, de azért próbálgasd neki folyamatosan. előbb utóbb rákap a dologra:-)
2009. jún. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha megy a gyűmis hús, ma ebédre tegyél bele egy karika főtt krumplit, észre sem fogja venni, de te tudod a titkot:) holnap már két karikát, ezt tartanám pár napig, nehogy rájöjjön a trükközésre, aztán pár nap mulva emelném a krumplit, mig kicsit kevesebb gyümit tennék bele....csak szép lassan!
2009. jún. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ha az édeset szereti, kicsit cukrozd

vagy éppen ellenkezőleg, sózd kicsit....hátha meglepődik, és ízlik neki :)

2009. jún. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi úgy csináltuk, hogy a barackba kevertem mindent (brokkolit, borsót, sárgarépát). Aztán egyre több lett a zöldség a keverékben. Kicsit cukroztam is, ha csak zöldséget adtam (mert még 1 évesen se akarta enni a zöldésgek egy részét, a falra köpte). Most 3 éves, és normálisan étkezik. Leszokik a cukorról, nem kell emiatt aggódni. (Csak enyhén cukrozz!)
2009. jún. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon koszonom, ma ebedre mindenkepp kiprobalom a belecsempeszest!:)
2009. jún. 13. 11:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!