Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám nem kakil! Kérlek...

Babám nem kakil! Kérlek titeket segítsetek! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
7és fél hós kisfiú... mindig voltak időszakok, amikor nem kakilt pár napig, de ez már több mint 1 hónapja tart..7-8 naponta kakil,akkor is nehezen, ilyen-olyan rásegítésekkel... nem fáj neki, pukik vannak, de ennyi... csak gyümölcsöket kap, amibe néha belecsempészek krumplit, répát,+ cicizik napi 5X. Nem eszik meg még 1 üveg bébiételt, így mindig kap cicit utána. Inni is iszik kb 150 ml-et 1 nap a cici mellett...Sokan írták, ne törődjek vele, ha nem fáj neki, de ez akkor sem normális!!! A dokik annyit mondanak,majd ha beindul a szilárd jobban, lesz kaki...segítek neki, minden módszerrel amit cssk hallottam, de hol bejön, hol nem... nincs itt senki, aki hasonló cipőben járt, de meg tudna nyugtatni, hogy ez még lehet jobb is??? Úgy félek... de nem akarom kitenni mindenféle vizsgálatnak, ahol csöveket dugnak le a torkán, stb...csak ha muszáj...Ti mit tennétek a helyemben? már 1 hónapja ezen rágom magam... és FÉLEK!
2009. jún. 12. 21:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Miket próbáltál eddig?
2009. jún. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Itt vannak különféle homeopátiás bogyók, hátha valamelyik beválik.

[link]

2009. jún. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!

21:56-os vagyok, nem sikerült belinkelni, remélem nem baj, ide bemásolom mindet.

ALUMINA 5 CH

este 1x5 golyó Nincs székelési inger, a széklet nem kemény, mégis csak erőlködéssel távozik. Kisbabáknál is javasolható, ha ritkán kakil a baba. A popsiban a hőmérőzés ingere válthat ki székelést.

CAUSTICUM 9 CH

este 1x5 golyó Erőlködésre darabos széklet ürül. Pelenkás gyermeknél ismert tünet, hogy állva szeret kakilni. Idősebb egyénnél a székrekedéssel gyakran vizeletcsepegés jár együtt.

COLLINSONIA CANADENSIS 5 CH

este 1x5 golyó Nagy erőlködéssel, nehezen üríthető, nagy darabos a széklet. Várandósság ideje alatt gyakori az ilyen jellegű székrekedés. Sokat fekvő, idős embereknél szkibalás (egy, nagy darabba összeálló) széklet esetén is javallt.

HYDRASTIS CANADENSIS 5 CH

este 1x5 golyó A széklet darabos, nyálkás bevonatú. A székelést hasi fájdalom, görcs előzheti meg.

MAGNESIUM MURIATICUM 5 CH

este 1x5 golyó A széklet bogyós, és nehezen, fájdalommal ürül.

NATRIUM CHLORATUM 5 CH

este 1x5 golyó Makacs, többnapos székrekedés jellemzi. Idegen helyen, utazáskor sem tud székelni. A széklet bogyós.

NUX VOMICA 5 CH

este 1x5 golyó A nap folyamán többször lehet eredménytelen székelési inger, de csak 2-3 naponta sikerül. Az egyén szereti a fűszeres ételeket, a kávét, az alkoholt.

OPIUM 9 CH

este 1x5 golyó Székelési inger hiánya, a széklet darabos, sötét színű. Műtétek után nehezen beinduló bélmozgás serkentésére is alkalmas.

PLUMBUM METALLICUM 5 CH

este 1x5 golyó Hasi görcsök és végbélgörcs társul a székürítéshez. Emiatt gyakori az aranyér kialakulása is. A széklet száraz, kemény.

SEPIA OFFICINALIS 9 CH

este 1x5 golyó A székelés végén golyóérzet marad a végbélben.

SILICEA 5 CH

este 1x5 golyó A széklet „liftező”, nehezen kinyomható, a végén visszaugrik. Sokáig tart a székürítés.

2009. jún. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Na lássuk csak,sorolom: glicerines kúp, kamillatea, laevolac, barack, szilva, narancslé, pocakmasszír,szélcső,aszalt szilvalé,ennyi jutott eszembe... a szélcsőnél volt, hogy nem is volt kakis, pedig igencsak felnyomtam! :(

Kedves 2.! Nem tudom megnyitni a link-et!Elküldenéd újra? 1000 köszönet!

2009. jún. 12. 22:01
 5/14 A kérdező kommentje:
óóóóóó, megkaptam, nagyon rendes vagy, köszönöm!
2009. jún. 12. 22:01
 6/14 anonim ***** válasza:
Az enyém is szorulásos volt ennyi idősen, ami nálunk bevált natúr actívia minden nap, hippes gyermektea 2-3 dl éhgyomorra reggel, és valóban az egyre többet evés, és a türelem, mert szerintem ahogy hozzászokik a bélrendszerük úgy lesz egyre jobb a kaka minősége, mennyisége. Most 9 hós és mondhatom, hogy minden nap van széklete kb 2 hete.
2009. jún. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszi!!!! Van ilyen teám, holnap éhgyomorra kipróbálom! Még nem ehetünk, tejterméket, de már csak 1 hónap, akkor ezt is kipróbálom!
2009. jún. 12. 22:05
 8/14 anonim ***** válasza:
A meggy és a bébi szölőlé, spenót, sóska, paradicsom is székletlazító.
2009. jún. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hippes szőlőlét kerestem, de sehol nem látok... Holnap akartam pont a meggyet! Ez jó hír!
2009. jún. 12. 22:10
 10/14 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a gripe watert! Nagyon jó kakisegítő, 1hónapos kórtól jó a görcsökre, később segít a kakiban. Van egy másik ötletem is, de ezért tutira le fognak pontozni. A húgom borzasztó nehezen kakilt picinek, ő sírt a bilin mi meg mellette, kínszenvedés volt, a végére már krónikus szorulása lett, már a dokik is attól tartottak bélcsavarodása lesz. Végül a sok gyógyszer után a dokinéni azt mondta minden nap egyszer kaja után egy evőkanál sörhab! Pikk-pakk rendbetette a gyereket, utána semmi gond nem volt többet a kakival. Szurkolok nektek.
2009. jún. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!