Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babám napközben...

3 hónapos babám napközben csak kézben alszik, ha leteszem az ágyába azonal felébred. Mi lehet tenni, hogy altassam el?

Figyelt kérdés
2009. jún. 12. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak azt tudom mondani, nekünk hogy volt.Kislányom anno az apája által autósülésből átalakított hintában aludt nagyokat.Kisfiam pedig (szintén korabeli, 4hónapos) vagy babakocsiban,vagy a hintáztatható pihenőszékében, vagy pedig a fonott mózeskosarában alszik, aminek az alja gurulós állványra van szerelve, így tudom tologatni, ha úgy alszik el könnyebben.

Valahogy hintáztatnod kéne szerintem.

2009. jún. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha így folytatod, azzal azt tanítod neki, hogy az alvás kézben történik. Most kell róla leszoktatnod, mert hamarosan a4-5 kilós babádból 8-10---15 stb kilós baba lesz és nem lesz kedved/erőd hosszú percekig cipelni.

Próbáld ki, hogy ha leteszed, beszélsz hozzá, megnyugtatod, nem baj ha sír egy kicsit (persze ne kapjon dührohamot), aztán kimész. Ha megint sír, pár perc múlva megint bemész, de nem veszed fel, csak simogatod, beszélsz neki, h most aludni kell.... stb. Nagy türelem kell hozzá, de pár nap alatt sikerülni fog és magától alszik el.

2009. jún. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt szokták mondani, hogy még azelőtt kell letenni, mielőtt az alvás harmadik szakaszába lépne. 1. szakasz ásitozás, 2. szakasz meredés a semmibe, 3. szakasz várakozás csukott szemmel az elalvásra. Szóval ha már sűrűn ásitozik (3-4-et egymás után), kezd egy pontra meredni, akkor mehet át a kiságyba, persze óvatosan, zökkenőmentesen. Ha erre felébred, hasat cirógatni, de kezdődik az egész előlről. Ha sir megnyugatni, de ne add fel, hanem kezdeni előlről. Illetve el kell érni nála, hogy ne csak a karodat szeresse, hanem a kiságy is vonzó legyen neki, örüljön, ha ott ébredt, ne sirnia kelljen utánad egy alvás után, hanem már ott legyél, amikor látszik, hogy fel fog ébredni, meg legyen egy-egy játék, amit szeret, zene, ilyesmi. Akkor pár nap alatt megszokja. Nekünk ez igy bevált, sosem altatom kézben már az elejétől fogva (2.5 hós).

2009. jún. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ölben aludt el sokáig, aztán olyan 4 hónapos korban próbáltam azt, hogy amikor mélyen elaludt, óvatosan magam mellé fektettem. Ilyenkor én mellette maradtam, olvastam vagy elaludtam mellette... Aztán kb. 6 hósan már eljutottunk odáig, hogy ott tudtam hagyni a nagy ágyon, persze jól körbepárnázva:) Aztán 8 hósan jött a jó idő, kipróbáltam, hogy elalvás után beletettem a kocsijába és ki az udvarra. Ez azóta így van, most 10 hós.

Próbáltam a kiságyba csempészni, de mindig felébred rá...fantasztikus antennái vannak:)

Én nem vagyok híve a "hagyjuk sírni, majd abbahagyja" módszernek, ebben Ranschburg Jenő is megerősített. Szóval, ha még bírod energiával, próbáld ki ezeket a fokozatokat, hátha nálatok is beválik. Sok sikert!

2009. jún. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!