Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen cumit érdemes venni...

Milyen cumit érdemes venni egy újszülöttnek?

Figyelt kérdés

Mikortól lehet adni neki cumit, és érdemes egyáltalán?

Ma akartam venni a babónak egyet, de sok féle volt, és nem tudtam választani. Lassan szeretnék már megvenni neki mindent.

Üdv 7 hós kismama


2008. ápr. 13. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Amennyiben szoptatni szeretnéd, semmilyet nem ajánlok.
2008. ápr. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van fogszabályzós latex, meg szilikon.Én vettem mindkettőből egyet, mert sajna válogatosak ám a babók.Én ugyan az újszülöttnek valót vettem, de ismerősnek nem is fogatta el a kicsit, mindjárt a nagy cseresznye alakú kellett neki.Jó babó várást 38 hetes kismama
2008. ápr. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A fogszabályzós a jó, az én fiam a latexet szereti, mert ő nagyon csócsálja. Rá is van írva, hogy a cumit rágcsáló babáknak a latexet ajánlják. Ezek viszont egy idő után ragacsosak lesznek, ilyenkor ki kell cserélni.
2008. ápr. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszadó összeköti a dolgot a szoptatással. Szerintem nincs köze hozzá, vagy legalábbis nálunk egy percre sem jelentett gondot. Mi a 0-6 hós korig szilikon NUK-ot vettük (fogszabályzós), meg egy latex-et. A latex pár hét alatt szétszakadt, pedig alig használta. Most 8 hónapos a babás és még mindig az első cumiját használja, esze ágában sincs lecserélni, pedig mutattam neki nagyobbat, más alakút. A mai napig szoptatok, és nem volt gond sosem. Azzal van a baj, ha a cumisüveg cumiját szopizza!! Az ivásra való, nem cumizni. Direkt úgy van kialakítva.

Ha mész legközelebb váasárolni, olyat vegyél, ami 0-3, vagy 0-6 hós korig, mindenféle képpen fogszabályzósat és szerintem a szilikon jobb. Lehet eleinte nem fog a picinek kelleni, az enyim is öklendezett tőle, csak később kellett fogadta el.

Persze a vélemények megoszlanak, hogy kell e a babának cumi. Ha cumizhat a pici, az megnyugtatja, és te nem lehetsz mindig ott mellette, hogy cicizhessen, ilyenkor jó a cumi. Mi nálunk pl úgy van, hogy csak és kizárólag alváshoz kapja meg, mert ugye napközben ott vagyok neki én, ha valami baja van ne cumizzon, hanem kielégítem az igényeit.

(Bocsi a magánvéleményekért, de hátha segít dönteni, és hozzáállni.)

2008. ápr. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Cumi


Ideális esetben tehát a baba szopizási igényét teljes mértékben a cicin elégíti ki. A cumi amellett, hogy cumizavarhoz, szopizási problémákhoz vezet (különösen az "anatómiailag formázottak"), mivel egészen másfajta ingert okoznak a szájban, egészen másképp kell a babának a szájában tartania, a tejtermelés visszaesését is okozhatják. Ugyanis ha a baba időnként cumit kap, ahelyett, hogy mellre kerülne, nem tudja elég tej termelésére késztetni a mellet. Ez különösen növekedési ugrások idején okozhat gondot.

A mell azonban sosem teljesen üres, tehát komfortszopizás idején is jön belőle némi tej. Egyes babák ezt nehezményezhetik, mivel már pukkadásig laktak, csak épp még szopiznának. Vannak babák, akik ezt úgy oldják meg, hogy ilyenkor a fölösleges tejet kifolyatják a szájukból. Más babák viszont kellemetlenül érzik magukat a folyó tejtől. Nekik segíthet, ha ilyenkor az "üresebbik" mellre tesszük rá őket. Ha ez sem válik be, akkor odaadhatjuk szopizni a tiszta, rövidre vágott körmű ujjunkat, ezen általában meg szoktak nyugodni. Az ujj sokkal jobban hasonlít a cicire, mint a cumi, így nem okoz cumizavart. Ezek a babák általában hamar fölfedezik az ujjukat, és utána azt szopizzák. Az ujjszopós babák azonban mindig jelentkeznek, amikor ténylegesen tejre van szükségük, tehát nekik nem lehet "betömni" a szájukat az ujjacskával.

Mindamellett tehát, hogy a hétköznapi életben nem javasolható a cumi használata, egyes terápiás esetekben beválhat, pl. olyan babáknál, akiknél gyenge a száj körüli izmok tónusa tornázásra, vagy huzamosabb időt inkubátorban tölteni kényszerülő babáknál fájdalomcsillapításra

2008. ápr. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2008. ápr. 14. 10:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha már a cumi mellett döntöttél: legalább 5-öt vegyél, mert ha kellene a következő, tuti nem kapsz olyat :-)

De indulásnak szerintem sem kell cumi. Ha jól szopizik, nem hiányolja majd.

2008. ápr. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!