Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvásproblémáink vannak, mit...

Alvásproblémáink vannak, mit tegyek? Már nagyon kivagyok.

Figyelt kérdés
11,5 hós a lányom, egy szobában alszik velünk a saját ágyában. Éjjel sokszor kel fel cicizni, de ezt kibírom. Viszont néhány napja csak köztünk alszik el, az ágyában feltérdel, rázza az ágyrácsot és üvölt. Egyszer kipróbáltam, hagytam 1 órán át ordítani, de még csak fáradtnak sem tűnt, egy könnye sem volt, csak üvöltött. Pedig ott voltam tőle 1 m-re. Lenne értelme átrakni a saját szobájába? Vagy hagyjam, hadd ordítson mellettem, de a saját ágyában? Lehet, hogy most "tört ki" rajta a szeparációs szorongás? Nappal egy angyal!!! És nem jön foga sem... Köszönöm előre is a válaszokat.
2009. jún. 12. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem itt az ideje a külön szobának. Bár eleinte még nehezebb lesz. Az én babám 3 hónapos volt, amikor áttettük a saját szobájába. Eleinte nagyon rosszul érintett engem, szerintem ő észre sem vette. Most viszont már nagyon örülök, hogy ezt tettük. Este kap cicit, énekelek neki egy altatódalt, majd kimegyek a szobából. De amíg bent vagyok nem is hajlandó lefeküdni. Nem is tudom hogy aludna, ha közös szobában lennénk.

Ha éjjel felébred, akkor is bemegyek, megnyugtatom, visszateszem. Egyszer-kétszer akarta csak, hogy bent maradjak vele, de miután meggyőződtem, hogy minden rendben van vele, mondtam neki, hogy éjszaka van, anya megy aludni. Ha nem te akarsz, nem kell, játssz a macival. És kész. Tudomásul vette.

2009. jún. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha írsz privit, lenne miről beszélnünk:-)

Lányom egy éves most rendezem át a szobáját dettó ugyanez.

Én azon gondolkodom, hogy megtanítom egyedül elaludni-csak ez lenne a megoldás de ő is épp anyás és a foga is jön.

Szóval különböző válaszokat fogsz kapni hogy hagyd ordítani majd megszokja meg azt is hogy most rád van szüksége.

Nehéz döntés én fél éve kínlódom vele...

2009. jún. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is így kezdte, azóta csak köztünk hajlandó aludni,vagy pakol hozzánk,ha a saját helyén el is alszik..Igaz mi már 21 hósak vagyunk.
2009. jún. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is külön szoba!!!
2009. jún. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mivel látja hogy ott vagy, ezért kéri orditva, hogy vedd magadhoz, amit tök érthető, hogy meg is tettél, anya legyen a talpán, aki birja éjjel órákig, ha a kicsi vele egy szobában keservesen kéri, hogy vegyék ki...nehéz ügy. Szerintem későn kezdtél gondolkodni a külön szobán, 6 hóig könnyebb lett volna, de mostmár kár erről beszélni, biztos hogy külön tenném, meg kell ezt is tanulni, mint sok mást. Először lehet egész éjjel fent leszel vele, de ugy kell szoktatni az uj szobába a kiságyba, mint a kicsiket. Ott kell lefektetni, ha nem alszik, rázza a rácsot, ki kell venni nyugtatni, készits be magadnak egy fotelt, ha megnyugodott, vissza az ágyába. Ha ujra indul a hiszti, meg kell próbálni az ágyában nyugtatni, simizni, tedd rá a kezed, halkan dúdolj neki, hajolj nagyon közel hozzá...te tudod, hogy lehet elaltatni:) először biztos nehéz lesz, de semmiképp nem hagynám egyedül sirva elaludni. Ha igy sir, annyira nem gáz, hiszen végig ott vagy, bem hagyod magára! Tedd minnél előbb , jobb lesz neki is, szépen meg fogja tanulni!
2009. jún. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem akarlak megbántani, de ezt Te rontottad el. Saját tapasztalatból mondom, mert mikor beteg volt a lányom mi is magunk közé vettük és nehezen szokott vissza a maga szobájába.

Véleményem szerint ha van rá lehetőség rögtön különszobába kell tenni a kicsit, és az anyuka aludjon ott vele amíg kell.


Tedd különszobába, már a du.-ni alvásnál, és kezdheted a hozzászoktatást. Nem lesz könnyű,de ne add fel! Kb 1 hét és megszokja a kicsi. De megéri, mert Ő is nyugodtabban fog aludni.

A Suttogó könyvet ajánlom, hogy olvasd el, abban részletesen le van írva minden.


Sok sikert!

2009. jún. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát tudom, hogy én rontottam el, de sajna nem vagyok az az "erős" anyuka, akinek gondoltam magam... Nagyon köszi mindenkinek!
2009. jún. 12. 16:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!