Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz az, hogy az elejétől...

Igaz az, hogy az elejétől fogva az oldalukon altatott babáknak később gondjaik lehetnek a mozgásfejlődéssel?

Figyelt kérdés
És ha csak későn kezdik el őket hasra tenni, az lassíthatja a mozgásfejlődést?
2009. jún. 12. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az ortopédián mondta az orvos tilos az oldalán feketeni, mert a csípője, meg a láb eldeformálódhat.

Így nem is altattuk így soha.

2009. jún. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Én erről még nem is hallottam... Így a most 15 hónapos kisfiam szinte mindig az oldalán aludt. De a mozgásfejlődéssel egyáltalán nem volt semmi gond. Már 10 hónaposan teljesen egyedül járt. :)
2009. jún. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem ajánlják a pólyát sem.
2009. jún. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt nem vettem észre.. A kislányom 7 hónaposan felállt, 2 hét múlva kezdett el mászni. Most 9 hónapos és bármit elér a lakásban az ő magasságában, oldalazva a bútorok mellett lépeget.. Tehát nem hiszem, hogy azért, mert az oldalán fekve aludt, bár csak 2 hónapig, bármiben is visszamaradt volna..
2009. jún. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a kezdetektől fogva az oldalán altattam a babámat. Mivel rengeteget bukott/bukik (refluxos), így ez volt a legbiztonságosabb módja az altatásnak. Amikor már kb 3-4 hónapos lett, akkor csak a hátára tettem le, ő meg elfordította a kis fejét oldalra. Aztán amikor elkezdett forgolódni, onnantól kezdve eleve a hátáról az oldalára gördül. Most meg, 7 hósan, amennyire utált korábban hasalni, most akár egész éjszaka képes úgy aludni.

Viszont a mozgásfejlődésben abszolút nincs lemaradva. 5 hósan kúszott, 6 hósan mászott, most pedig, bár egyik kis kezével még támaszkodik, de már lepakolja a fenekét ülésbe és kapaszkodva feláll. Most éppen ez a kedvenc foglalatossága.

2009. jún. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Csak mert a kisfiam sokszor önként fordul oldalra (10 hónapos múlt, már felállt, oldalazva lépeget), és egész éjjel azért nem állhatok mellette, hogy visszafordítsam. Ő egyébként kb. 2 hónapja csinálja csak ezt, a barátnőm viszont védőnői tanácsra újszülött kortól úgy altatja a kisfiát.
2009. jún. 12. 13:15
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

Hogy kell altatni?

Ha a hátán fekszik: ellapul a feje (lapulás elleni párna sem segít),

ha a hasán: bölcsőhalál fenyeget,

ha az oldalán: csípő probléma


akkor hogyan altassunk???

2009. jún. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az újszülöttnél fontos, hogy hogyan fektesse az ember. És ez egyénfüggő, mert az egyik baba refluxos, a másik csipőpróblémás, stb. Nekünk nem volt ilyen gondunk, és a hátán fektettem tényleg laposabb volt egy ideig hátul a feje, de ahogy magától elkezdte forgatni már nem volt gond.
2009. jún. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
13:16-os válaszoló, lehet, hogy igazad van a költői kérdéssel. Ahogy a fiam lassan eléri az egy évet, egyre többször jut az eszembe, hogy kevesebbet kellene a százfelől érkező tanácsokra figyelni, és többet az anyai ösztönre. Jó babázást mindenkinek!
2009. jún. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, az én kisfiam még csak 6 hetes, de sokszor altatom az oldalán. Vagyis oldalára fordítom és egy ideig marad, majd a hátára fordul. Hason ritkán. Amúgy néha ő is bukik és így jobb. Ma voltunk csípő és hasi uh-on és azt mondták, hogy tökéletesen rendben van.

A 10 hós babád pedig had aludjon úgy, ahogy neki kényelmesebb! Nem lesz semmi baja! Minden jót!

2009. jún. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!