Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy érdemes kengurut használn...

Hogy érdemes kengurut használni? Hogy veszitek fel? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Három hónapos a kislányom. Eddig autóztunk, de el kellett adnunk. Most buszozni fogunk.

Hogy utazzunk buszon? Ülve vagy állva? Alszanak a kenguruban a babák? Mire figyeljek? Milyen táskát vigyek magammal?


2009. jún. 10. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám nagyon szeret kenguruzni, felém fordulva hordom. Szeret nézelődni, de aludni is tud benne. Szerintem a legkényelmesebb a hátizsák, mert "kiegyenlíti" a súlyt.

Bár mi nem buszozunk, de én leülnék a helyedben, nehogy a babával együtt zakózz el.

2009. jún. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én keresztben átakasztom a táskámat a mellkasomon és arra veszem fel a kengurut. Oldalt hozzáférek mindenhez. A kislányom sokkal jobban szereti, mint a babakocsit és buszozni is jóval egyszerűbb így. Én is magamfelé fordítom, így engem is lát, de nézelődni is tud. Többször elalszik benne, mert érzi a közelségemet, ami megnyugtatja és ahogy megyek, el is ringatom. Én állni szoktam a buszon vele, mert ha leülünk, akkor a kis lába nagyon behajlik és nem szereti. És igazság szerint nekem sem túl kényelmes úgy. Kapaszkodni kell, csak vigyázz, ne a jegykezelőnél, mert egy rándulásnál beverheti a kis fejét.
2009. jún. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hordozókendőt próbáltad már? Sokkal kényelmesebb, mint a kenguru, többféleképpen is tudod hordozni a babát, és nagyon sokáig jó.
2009. jún. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én személyesen a kendőt javaslom, ott többféle testtartásban is viheted a babádat, míg a kenguruban csak kettőben (feléd lógva és a világ felé lógva). Mi is használtuk egy ideig, de úgy 7 hónaposan áttértünk a slingre - ez egy leegyszerűsített kendő, amit nem kell kötözgetni, egy széles anyag szalagot képzelj, amit a válladra veszel fel keresztben, a baba meg az anyag szélesebb részében lévő "zsákban" csücsül a csipődön. Nekünk az oldal ülés vált be, de háton is vittem. Előnye, hogy a baba rajtad van és feléd néz, mégsem olyan szorosan, mint a kenguruban, látja a világot is, tud forgolódni. Emellett könnyű hátra fordítani babástul, azaz nem kell kivenned. Alváshoz le lehet fektetni, szintén anélkül, hogy kivennéd. És még szoptatni is lehet (ezt, sajnos, nem tudtuk kipróbálni, mert akkor már nem szopiztunk). Én a neten vettem, de ha ügyes vagy, akár magad is megvarrhatod.

Ja, és lányom két éves koráig használtuk - a súlynövekedés folyamatos ezért a terhelés is folyamatos volt, volt ideje az izmaimnak az edzéshez (ez a cipekedés nagyon jót tett a hát és oldal izmaimnak :))


Mindig ülj le babával. Már csak azért is, mert biztonságosabb, mint állva. És kényelmesebb is. Én arra ügyeltem, hogy akár ülve, akár állva a menetiránynak háttal legyek, mert így fékezésnél a baba rám "esik", én meg a hátamra és a baba felül marad. Ez kenguruval is igaz. Ha nem tudtam leülni, akkor olyan helyre furakodtam be, ahol stabilan tudok állni, támaszkodni és kapaszkodni - sarokban pl.

Az én babám aludt a kenguruban is, a kendőben is. Asszem a másodikban kényelmesebb volt, mert ott fekve is tudott aludni, később, amikor már nem volt kényelmes a fekvés, a mellkasomra tette a fejét és így mintha az ölemben aludt (közben a kezem meg szabad volt).

Táska: én egy nagyobbat használtam, aminek olyan hosszú a pántja, hogy fel tudtam venni a másik vállamra ugyan úgy keresztben, mint a kendőt. Így egyik oldalon volt a baba, másikon a táska. Olyan tatyót választottam, ahol sok könnyen elérhető zseb volt és egyébként is minden belefért. Nekem a combközépnél egy picit feljebb ért a táska, így tudtam kényelmesen kotorászni benne. Lényeg - minden beleférjen és a baba levétele nélkül is tudjál kivenni dolgokat. Kenguruval még övtáskát is használtam, de oda sok minden nem fért be, csak a legszükségesebbek.

2009. jún. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Nagyon hasznosak voltak!
2009. jún. 10. 21:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!