Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akar mást enni a babám,...

Nem akar mást enni a babám, csak anyatejet! Vmi tipp?

Figyelt kérdés

7 hós kisfiú. A cici az Isten... 1 hónapja kezdtem, de még mindig nem tudok kiváltani egy étkezést sem.. Csak a barack és a szilva megy, kb. fél üveggel. Főzelékek nem. Hiába kotyvasztok neki, nem kell. Pedig még pici sót cukrot is teszek bele, miután natúron köpi ki. De így is max 2 mokkáskanál, de vágja a fintorokat, öklendezik, zárja össze a száját.Már van 2 fogunk, és ha mi eszünk, mindig tátog...Nem akartam se bébikajázni, se ízesíteni (cukor só), de mit tegyek? Csak a sütőtök megy, az is kecskeméti ill. pár kanál paradicsom, vagy répa, de az is barackkal keverve. Ti mit adtok neki? Idény zöldségek, gyümik? Hogyan készítitek el? Jó lenne, ha rászokna az én főzelékeimre, ill. gyümölcseimre.Mit adjak neki, hogyan készítsem el, és hogyan szerettessem meg vele? Ki szeretné váltani az 5 szopiból legalább kettőt,mert mi van, ha pl. egyik napról a másikra elmegy a tej, vagy Ő nem kéri? Nem tápszerezném szívesen...Ja, igen és nehezen kakil... erre is adjatok kérlek tippeket, csak a barack jön be, de nem ehet mindig azt, gyógyszerek,kúpok, szálcső, kamilla leaevolac, kúp,szilva már mind próbáltam, de nemigazán, vagy csak 1x1 hoznak eredményt.

Tudom nem egyszerű, amiben tanácsot kérek, de aki járt ilyen cipőben, kérem segítsen! Köszi, és bocs a hosszú monológért....


2009. jún. 10. 11:21
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocs ki szeretném váltani, és szélcső....
2009. jún. 10. 11:23
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem nem ette a főztömet, csak egyféle bébikaját, azon élt hetekig, utána 2 (!) félét fogadott el, felváltva kapta... Persze anyatej mellett. Azóta mindenevő, szóval nem volt gond.

Tápszertől ne félj, ha nincs tej, akkor a főzelékek mellett az is kelleni fog, általában 2-3 éves korig javasolják. Minden van benne (vitaminok, stb) ami kell a babának. Majd ha már nincs tej.

Nehezen kakil, vagy csak annyi, hogy nem naponta? Tehát fáj is a hasa? Mert ha nem fáj, nem görcsöl, akkor ne erőltesd, vannak babák, akiknek akár hetente csak 1-2 alkalommal van széklet, ez normális lehet, ha nem látod rajta, hogy fájna a hasa. Nekem 3 gyerekből egyiknek csak pár naponta van széklet, a másiknak naponta többször, mivel csak anyatejesek, így arra nem foghatom :-) Én nem törődöm vele, nyugodt, nem fáj a hasa, nem böködök semmit a fenekébe.

Ha fáj is a hasa, akkor valamit tényleg kezdeni kell vele...

2009. jún. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem fáj, de 8 naponta jó, ha kakil.... biztos felemészti az összes anyatejet, hozzátápi meg ugye túl kevés... Köszönöm a gyors választ!
2009. jún. 10. 11:44
 4/8 anonim ***** válasza:
Engem anyum 18 hónapos koromig szoptatott. Nagy duzzogva megettem mindent,de csak ha anyatejjel készült,és utána azért még cicizni is kellett..
2009. jún. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem most lesz 10 hós a fiam és nem akar az anyatejen kívül enni semmit. Ha ő maga fog valami harapnivalót azt elcsámcsogja. Még nincs foga. Rémélem ha kibujik akkor már fog enni mindent. Azt meg megértem, hogy nem akarsz neki adni tápszert. Az meg hülyeség, hogy 2-3 éves korig azt kell ennie. Akkora már mindent fog enni, mi a fenének kéne neki tápszer? Még nekem is van tejem, de lassan be akarom vezetni a bolti tejet, ha esetleg kevés lenne akkor tápszert én sem adnék neki az biztos.
2009. jún. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
6és fél hós a kisfiam, eddig csak anyatej volt, mi is most kezdtünk el kostolgatni, ami a legjobban izlett neki az az univer sütőtök,almával vagy sárgabarackkal, körtével. Az almát megeszi..botmixerrel pépesítem, vagy pl. tegnap nagyon fimosm édes puha körtét kapott..még a tányért is rágta közben annyira ette. A fött sárgarépa is bejött, a krumpli nem. De mi még nem váltottunk ki étkezést, nem is annyira akarok, ha eddig volt tejed, ne aggódj lesz is még.
2009. jún. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kaki miatt ne aggódj,ha közérzete jó,és nem fáj a hasa.Én úgy kezdtem a hozzátplálást,hogy amit szívesen fogadott azt etettem vele egy hétig kb.Nem jó naponta váltogatni,hadd egye ami ízlik neki.Amit kiköp,az nem ízlik,azzal próbálkozz pár hét múlva.Amit szívesen eszik,annak az adagját növeld addig míg kb egy üvegnyi el nem fogy,és akkor már ne szoptass rá.Nekem az első cicizés kiváltása kb másfél hónap volt,utána minden kiváltás kb 1 hónap.Ha azt adod neki amit szeret,problémamentes lesz a dolog hidd el.A szilva érdekes volt,nálunk 10 hósan úgy meghajtotta kicsimet hogy a feneke 5 napig totál kipirosodott.Ha megeszi a gyümit,keverj bele husit,vagy gabonát.A tej teljes elapádásához 40(azaz negyven) ingermentes nap kell,no para :D. Max azért nem fogja kérni mert kevés a tej.Én sem akartam üveges kaját adni neki,de amit babaszakácskönyvből főztem,nem ette!A saját húslevesem,főzelékem ette!Természetesen kevesebb fűszerezéssel.Az anyatejes babák sztem válogatósabbak,hiszen az anyatejnek is mindig más az íze attól függően,mit eszel.Ha egy hónapja kezdted,nem kell aggódnod,így is sokfélét eszik:)A főzelékeket próbáld úgy hogy behabarás előtt kiveszed a részét,és azt főtt jó pépes krumplival sűríted.Ja és az első cicizés a délelőtti legyen,ekkor az új ételekre estig látod a reakciókat.Köv.a délutáni,aztán az ebéd,reggeli és végül az esti.A lényeg hogy mindig ugyanazt az étkezést váltsd ki fokozatosan.SOK SIKERT!!!!
2009. jún. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nagyon sokat segítettél,köszönöm!!! Jó babázást!
2009. jún. 12. 08:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!