Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok a babák, akik nem szeretn...

Azok a babák, akik nem szeretnek hason lassabban kezdenek el mászni?

Figyelt kérdés
A fiam majdnem (1 hét múlva) 6 hónapos, nem szeret hason. Pár perc után sír. Emiatt csak 2 napja pörög forog, főleg kézben akar lenni. Ha nem szeret meg hason, akkor mászni is később fog, ugye?
2009. jún. 9. 08:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, hogy a 7 hónapos korban való mászás későinek számít e. Mi is 5,5 hónaposan kezdtünk el forogni és most 7 hónaposan már mászik. Ő is utált hason lenni, de miután megtanult forogni, két hét múlva már nem lehetett a hátára fordítani, mert egyből fordult vissza. És rendületlenül próbálkozott a mászással. Mostanra sikerült is neki. Szóval szerintem ez nem jelent semmit.
2009. jún. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is 7 hónapos, utál hason lenni, esze ágában sincs mászni (sajnos)! Kúszni se. Forog csak, meg a hasán fordulva változtat irányt, és forgással szerzi meg, amit kinézett magának. A védőnő azt mondta, h ne aggódjak, 8 hónaposan sem késő kúszni, a mászás meg ráér azután! Én azért aggódok kicsit.
2009. jún. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két gyerekem van. Az idősebb csak hason aludt és mindent a védőnő elmondásai alapján kb.2 héttel hamarabb csinált mint általában a gyerekek. Forgás,ülés,kúszás... 10hónaposan más kapaszkodva járt,majd 2hét és egyedül. A második bábám viszont kb.3heteskoráig oldalt(állítólag ez a legrosszabb mozgásfejlődés szempontjából) majd háton aludt. Forogni 7hónaposan is csak úgy kezdett,hogy elötte már mozgásterapeuta mutatta,mit tornáztassak vele,hogy rávegyem. Ülés is úgy volt,hogy egyedül nem próbálkozott,így egyszer csak leraktam ülve és elinte kitámasztott,de egy pár nap múlva már egyedül ült. Járni is 14hónaposan kezdett egyedül,addig csak kézenfogva.
2009. jún. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én fiam 2 hónapos múlt.Nagyon szeret hason lenni ébren is,és aludni is.Már kb 1 hónapja kinyomja magát,és tartja a fejét,sőt már forgatja is.És álandóan mászna...Járunk gyógytornászhoz,és azt mondta,hogy még nem látott ilyen picit,aki ennyire mászna.Úgyhogy szerintem csak próbálgasd hasra tenni,hátha megszokja.Szerintem van köze egymáshoz a két dolognak. :-)

2009. jún. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A lányom mindig is utált hason feküdni, 10,5 hónaposan kezdett mászni! Teljesen egészséges. És most, 3 hét elteltével már próbál felállni! Amint rájön a mászásra, sokkal gyorsabban megy majd minden.
2009. jún. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia.Az én kisfiam már születésétől kezdve szinte mindig hason aludt ,és szeret is hasalni,de mászni még nem mászik csak ülve felhúzott lábakkal ugrál mint egy kis béka:D,így is eljut mindenhova nem hiszem,hogy köze lenne hozzá,hogy szeret-e hasalni.Én már nagyon várom,hogy mikor indul neki,de nem nagyon akar:)

9hós legényke anyuja

2009. jún. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!