Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a lefejt tejet cumisüvegböl...

Ha a lefejt tejet cumisüvegböl adom oda, akkor van eselyem arra, hogy utana nem akar majd cicizni? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Es kerdeznem meg, hogy ha az elsö idökben lefejt tejet par honap mulva adom csak oda, akkor annak az összetetele meg megfelelö lesz az "X" honapos babamnak?

Kicsit zavaros szamomra ez a tema, ti biztosan többet tudtok. :)


2009. jún. 8. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia!Én nagyon sokszor fejtem, hogy tudjak aludni, addig a férjem etette. Soha nem volt gond, hogy üveg is meg cici is. Már a kórházban adták neki a cukros vizet üvegből, mégis cicizett állandóan.
2009. jún. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az első néhány hétben, ha lehet csak ciciből kapjon, mert kialakulhat az un. cumizavar. A későbbiekben ennek jelentősen csökken az esélye. A legtutibb a friss anyatej, hetek kérdése míg átalakul, ha olyan életszakaszba ér a baba, de még akkor is 1000x jobb, mint a tápszer.
2009. jún. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én üvegből tudtam csak adni, mert kisebesítette a mellemet, nem tudtam szoptatni. kb 2 hét alatt rendbejött a mellem, akkor próbáltam újra szoptatni, már nem ment, nem fogadta el. szerintem már ennyi idő alatt megszokta, hogy kényelmesen, gyorsan jön a tej az üvegből, így én kénytelen voltam továbbra is fejni, és üvegből adni. mondjuk a második kérdésedről nem tudok nyilatkozni, mert nem nagyon tudtam eltenni tejet. néhány 100ml-t, de azt mikor elapadt a tejem, egy héten belül megitta. 4 hós koráig sikerült anyatejet adnom neki.
2009. jún. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kislányom hetente egyszer cumisüvegből kapja a lefejt tejcsit az apukájától, amikor én kóruspróbán vagyok. Eleinte nem is akarta cumisüvegből elfogadni, ma már nincs gond (3 hónapos múlt). Szóval megissza abból, de látom, ahogy örül, amikor hazamegyek és várja cicit, dehogyis adná ő a cicit a cumisüvegért, naná, hogy nem! A második kérdésedre pedig azt tudom mondani, hogy most adtunk neki oda március eleji lefagyasztott tejcit, mert a múlt héten keveset udtam fejni, mert menzeszem volt. Megitta gond nélkül azt is. Remélem, segítettem valamit, jó éjt!
2009. jún. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem huzamosabb ideig eteted cumisüvegből,akkor nincs gond.Egy -egy alkalom nem jelent semmit,ha közben kap cicit is.A tej 3 hónapos időtartamon belül tápláló.Tőlem vitték a tejet egy másik kislánynak ezt onnan tudom,mert a védőnő így kereset nekem emberkét akinek kellett.
2009. jún. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jól értem hogy az a célod hogy nem akarsz szoptatni inkább lefejnéd?Mert akkor jó úton jársz,igen van esélyed rá.Az én fiamnál hozzá kellett táplálnom 2 hónaposan mert kicsit lusta volt de volt anyatejem azt adtam cumisüvegből.Két alkalom után soha többet nem kellett neki a cici.Akár hogyan próbáltam egyszerűen nem lehetett rávenni a szopizásra pedig tejem volt bőven.Sajnos így hamar el is ment :( Az összetételéről fogalmam sincs de szerintem valamelyest tuti változik a fagyasztás miatt bár szerintem semmit nem fog észrevenni ebből ugyan olyan lesz neki mint a friss.De előbb próbáld ki elfogadja-e ha fagyasztott tejcit olvasztasz neki mert sok baba nem eszi meg.Viszont a későbbiekben még így is felhasználhatod majd pl főzelékhez abban nem fogja érezni az ízét.
2009. jún. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!