Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alakítsam át a baba alvását?

Hogy alakítsam át a baba alvását?

Figyelt kérdés

9 hónapos, reggel fél9-9 körül kel, ezért dél előtt már nem alszik, viszont nyűgös. Hiába viszem el mondjuk 11 körül sétálni, nem alszik el, otthon sem.Eddig fél 4kor aludt el délután, ezzel nincs is semmi bajom, viszont így szinte az egész nap nyűglődés emiatt.Evidens lenne előbbre hozni az alvást, de az se jó, mert 1 körül eszik, aztán fél 4kor tápszert, tehát 2 étkezés kimaradna.Neki meg elég gáz az evése, tehát ezzel nem szabad szórakoznom.

Légyszi segítsetek, hogy ne legyen szinte az egész nap egy nagy nyűglődés!


2009. jún. 8. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:

9,5 hósak vagyunk.Mi 8körül kelünk és maximum másfél óra múlva teszem le aludni, mert már nagyon nyűgös.Próbáld meg te is, szerinte elaludna ha nagyon álmos, én az elején hagytam hpgy álomba sírja magát, másképp nem ment.

Szóval kb 10től alszik 1,5 órát, aztán a következő alvása 4től van 1,5 óra.

Este 9kor alszik el reggel 8ig.

2009. jún. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja a második alvása babakocsiban van kint.
2009. jún. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

VAn időszak, amikor hagyni kell magának kialakítani az alvási rendet. Próbáld ne időre etetni sem.

Eleinte én is küzdöttem vele próbáld egy szer akkor lerakni, amikor neki jó. Lehet kevesebbszer eszik majd, de többet és nyugodtabban, kipihentebben. Esetleg aludj vele, hogy Te sem legyél fáradt. Aztán lehet ám az is, hogy hosszabbak a nappalok, meleg van, front, jöhet a foga, ez mind befolyásolja.

Hozd előbbre nyugodtan az alvást, lehet este felé még egy félórát alszik majd, de este is könnyebb lesz vele.

Ha átalussza az éjszakát, akkor nem gáz, ha csak egyszer alszik, az lehet kevés.

Adj neki pár napot, hogy ő diktálhassa mi kell neki.

Egyébként az én kisfiam most alig eszik napközben, este a fürdőkédban apával zsíroskenyeret majszol... de ha az esik jól neki, nem bánom. Ő érzi mi kell neki.

2009. jún. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

kedves utolsó!

a fél 4es alvás úgy alakult ki, hogy észrevettem, hogy minden nap akkor kezd nagyon fáradni, így akkor fektettem. tehát abszolút ő alakította.

a délelőtt is olyan, hogy 10-fél 11 körül már nyűgös, akkor megyünk sétálni, hogy tudjon aludni, tehát ez is az ő igéyei szerint.

én nem vagyok fáradt :) nem azért akarom, hogy aludjon, hanem mert látom, hogy kínlódik.

egyébként egyetértek veled, ezért is figyeltem, hogy ő hogyan alakítja.

a zsíroskenyérrel kapcsolatban: az enyém is evett már szalonnát :))))

2009. jún. 8. 15:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!