Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Június végén lesz a kisbabám...

Június végén lesz a kisbabám keresztelője. Hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés
Nagy bajban vagyok, mert a szűk rokonság is kb. 35 személy, vendéglőbe nem szeretnénk menni (nem egy olcsó mulatság), így otthon, kint a kertben szeretnénk őket vendégül látni. Ezzel nem is lenne baj, hanem azzal van, hogy mivel lehetne őket megkínálni, gondolok itt kajára, csak úgy-e főtt kaját el nem tudok képzelni ennyi embernek, így kis szendvicsekre gondoltam, csak félek, hogy elég snassz lesz...Szerintetek, vagy valami más ötletetek lenne?
2009. jún. 7. 17:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi is így fogjuk megoldani a keresztelőt.

Nálunk a menü:

Húsleves,

tepsiben sütünk csirkecombot, és pulyka comb filét, (ez azért jó mert csak be kell pácolni, s mehet a sütőbe nem kell kavargatni sül magától)

köretnek lesz rizs, (tasakos az is gyorsan megvan)

petrezselymes burgonya


vacsi utánnra fasirtot sütünk, veszünk sonkát szárazkolbász szépen felszeleteljük kirakjuk lapos tányérokra zöld salátával paradicsom retek rózsákkal díszítve, s francia salátát és póréhagym ill. cékla salátát készítünk hozzá. Szeletelt kenyeret kirakunk, s aki éhes vehet. Ezt előző nap meglehet csinálni.

Nálunk ha ilyesmi ünnepség van mindig ezt adjuk, bevált.

2009. jún. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk hideg tál volt és szendvics. A nagyik meg sütit és tortákat készítettek. Szerintem nem kell feltétlen ebéddel várni őket.
2009. jún. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is elegendő egy ilyen jellegű vendégüllátás. Készíts salátákat, hidegtálakat, azok mutatósak, kiadósak és előtte este kész vannak. Egy nagy adag gyümölcssalátát is el tudok képzelni.
2009. jún. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettetek!
2009. jún. 7. 18:57
 5/11 anonim ***** válasza:

szia. én is ezzel a probklémmával küzdök, 28án lesz a keresztelő. 25 emebrrel. én ugy gondoltam olyan dolgot készitek, amit előre meg lehet csinálni.

1-francia saláta, sajttal töltött fasirt, eleve hidegen kell tálalni.2-sült csirkecomb. baconba tekert csirkemáj. reggel megsütöm vagy csak akkor inditom el a sütöt amikor indulunk, és mire hazérünk kész lesz, friss. ami macerásabb rántott hus. rokonságunk nem tud anélkül meglenni, ezért bepanirizom a husit reggel és ha hazaértünk bedobálom fritőzbe. addig amig kész leszek vele 5-10 perc addig meg elbeszélgetnek, ugyis itallal kezdünk. köretnek zöldséges rizst késziutek meg krumplit. tortát rendeljük.

2009. jún. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálunka ma volt. Volt franciasali, husis kifli (darálthúst megfőzni pörinek, kifliket kifúrni, belsejét pöribe keverni és visszatölteni, töltött kiflit megvizezni és megsütni), meg husis palacsinta, tiramisu, pogácsa.


Judy

2009. jún. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha már kerti összejövetel lesz, akkor én bográcsoznék valamit.
2009. jún. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ünneplő ruhába, mindenki kiöltözve ülljünik neki bográcsot csinálni?!
2009. jún. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

...bográcsot készíteni 35 embernek, nem igazán tudom, hogyan lehet megvalósítani, egyébként nekünk is 28-án lesz a keresztelő!

Nagyon sok jó ötletet kaptam Tőletek, köszönöm még egyszer!

2009. jún. 8. 09:17
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is a hidegtál, saláták a jó ötlet. Lehet csinálni majonézes salikat (francia, kukorica, krumpli), tésztasalátát, paradicsomsalit stb. Előtte nap meg lehet sütni kolbásszal töltött karajt, csinálhattok sonkatekercset, de szerintem még a fasírtgolyó is jó hidegen. Aztán sütik és kész is :-)!
2009. jún. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!