Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges, hogy 4 hónapos...

Lehetséges, hogy 4 hónapos baba másszon?

Figyelt kérdés
Bébim 3,5 hónapos,de nem úgy néz ki mint aki pár héten belül mászni tudna.Ismerősöm viszont azt mondta,hogy az ő babája ilyen idősen már mászott!
2009. jún. 7. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem rendesen túloz az ismerősöd:-)

4 hós környékén max forogni kezd el a legtöbb baba, de még azt sem mindegyik. 6 hós kora körülre kell oda-vissza fordulnia, 7-8 hósan kúszni, 8-10 hósan mászni, ülni, utána felállni szép lassan. minden babánál más ez persze. általában a kisfiúk lustábbak azt mondják, azok később kezdenek jönni-menni.

2009. jún. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Dehogy is biztos rosszúl emléxik:-)) 5hónapos volt a fiam mikor megfordúlt nekünk a mászás kimaradt 10 hónaposan járt!!De 4 hónaposan még csak feküdt nem is nagyon kell erőltetni az ülést!!6 hónaposan ült stebilan........
2009. jún. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tartom valószínűnek, hogy már mászott. Az én kislányom mindent nagyon korán kezdett el csinálni, de még ő sem mászott 4 hónaposan... 5 hónaposan kezdett négykézláb "kutyázni" :), utána nem sokkal kezdett el mászni, de ez elég korai. Majd minden jön a maga idejében, nem minden gyerek egyforma :) szerencsére :)

2009. jún. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! A mai világban minden lehetséges, bár ez tényleg korainak tűnik. Az én kisfiam 5,5 hónapos volt amikor egyedül felállt és 6 hónaposan kezdett el mászni. 9,5 hónapos korától segítség nélkül egyedül közlekedik. Most 10,5 hónapos és már úgy szalad, hogy alig tudom utol érni. :)A doki is csodálkozik, de ez van, ő is látta a saját szemével. És már kb 5 szavunk is. :)
2009. jún. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A mászást sok szülő összekeveri a kúszással. Pedig hatalmas különbség van, mert mászáskor már nincs lent a baba hasa a földön, hanem mint egy kiskutya :-), úgy megy. Kúszni elképzelhető, hogy már ilyen idősen tud egy baba, de mászni 3,5 hónaposan kicsit túlzás... A legkorábbi időpont is, amit mászás esetében tudok, az 5 hónapos kor. De még ez is 'rekordszerű', egy olyan baba csinálta, aki 9-10 hetesen már hasra és vissza forgott.
2009. jún. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!