Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elfogadható az, hogy ennyire...

Elfogadható az, hogy ennyire lelassult a korábban gyorsan gyarapodó babám hízása?

Figyelt kérdés

Elég nagy súllyal született a fiam, gyorsan is hízott pocakon kívül is. Egy héttel négy hónapos kora előtt már megduplázta a születési súlyát, 15 hetesen volt 8,6 kg.

Most 27 hetes, tehát hat és fél hónapos és 10,3 kg.

Majdnem három hónap alatt hízott 1300 grammot, korábban pedig havonta hízott szinte ennyit.

Tudom, hogy a súly megduplázása után lelassul a hízás, meg eleve egy hónapja kezdtük a hozzátáplálást (amiben igen jól haladunk, jó az étvágya, mindent megeszik), illetve most már pörög, forog, elkezdett kúszni, tehát sokat mozog.

Mennyiségileg annyit eszik kb, mint a kevesebb súlyú kortársai.

76 cm hosszú, arányos, nem duci, nem vékony.

Csak kicsit drasztikusnak tűnik, hogy harmadannyit hízik, mint korábban...


2009. jún. 7. 10:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj!!!A babád még így is nagy baba! teljesen normális ez a dolog, még akkor sem lenne baj, ha egy ideig megállna a súlya. Csak arra kell figyelni, hogy ne fogyjon! Nekem 7 hós a kisfiam, 8 kiló 11 dkg,

70 cm, és mindenki ezt mondja nagy baba! 2 hete nem is hízott, de nem érdekes, mert mosolyog, minden ok vele. Nem is kell méregetned, amíg ilyen jó evőkéje van!

2009. jún. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Most nézem, hogy hülyeséget írtam, nem is 1,3 kg-ot, hanem 1,7-et hízott három hónap alatt.

Nem is igazán szoktam méregetni, mert külföldön élünk, utoljára 15 hetesen voltunk mérésen, mert a következő mérés idejében nyaraltunk és nem adtak pótlólagos időpontot, hanem az kimaradt és egy hónap múlva megyünk legközelebb.

Csak kíváncsiságképpen lemértem itthon, mert mindenki kérdezgeti, hogy mekkora a súlya és lövésem sem volt. Eléggé meglepett az eredmény.

De akkor nem aggódom. Összeszakadva még így sincs és két hónapja elkapott egy hasmenéses vírust, tíz napig tartott és az sem igazán gyötörte meg, az étvágya és a jó kedve rendületlen maradt, csak éppen kétszer annyi pelust használtunk, mint egyébként.

2009. jún. 7. 11:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! igazi kis vasgyúród lehet, eszik, mosolyog és termel... :) Az ég világon semmi baja!!!! Szegényke, remélem nem kap el megint ilyen csúnya vírust... jó babázást!
2009. jún. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!